12:01, 16 лютого 2017 р.
Блокування залізниці на Донбасі: в Україні тимчасово відключатимуть електроенергію у пікові години
Наприкінці січня 2017 року учасники добровольчих батальйонів на Донбасі заблокували три ключові гілки перевезення антрацитового вугілля з тимчасово непідконтрольних Україні територій. У Луганській області чоловіки перекрили залізничний рух на лініях “Луганськ-Лисичанськ” і напрямок “Гірське-Золоте”. 2 лютого близько 50 озброєних людей у камуфляжі перекрили рух на залізничному переїзді у Бахмуті, про це повідомляє видання УНН.
Як зазначають на Урядовому порталі, через таку блокаду в країні утворився дефіцит антрацитового вугілля, з якого виробляється третина всієї електроенергії в Україні. Щоб вирішити цю ситуацію Уряд ухвалив рішення вжити тимчасових надзвичайних заходів на енергоринку для економії цієї сировини. Відтак українські ТЕС переходять в енергоощадний режим роботи. Навантаження збільшиться на атомні станції і на ТЕС, що працюють на іншій групі вугілля. Також головам ОДА, керівникам обленерго разом з промисловими підприємствами дано доручення розробити графік відключень електроенергії у пікові годин. Найбільші промислові області - Дніпропетровська, Київська, Полтавська, Сумська, Харківська, Чернігівська вже провели штаби з надзвичайних техногенних ситуацій для перегляду погодинних графіків навантажень підприємств та генеруючих потужностей.
Як зауважили в Уряді, це не означає автоматичного відключення електроенергії і тепла для населення. Влада країни робитиме все можливе, щоб мінімізувати будь які-негативні наслідки для українських громадян. «Віялові» відключення українських осель від електроенергії можливі у крайніх випадках і про це Уряд заздалегідь інформуватиме населення.
- Відключення [електроенергії] будуть відбуватися лише у крайніх випадках, і то, ми будемо заздалегідь про це інформувати, зараз так питання не стоїть. Зараз ми на максимум довантажимо усе, що можливо довантажити, що є не здорово, тому що на максимумі довго працювати неможливо. Ми будемо все робити для того, і зараз вводимо ці заходи, щоб не допустити або мінімізувати будь-які відключення. Хотів би, щоб мене зрозуміли усі українські громадяни. Ми будемо управляти системою таким чином, щоб мінімізувати будь-які негативні наслідки для українських громадяни, - повідомив Володимир Гройсман після прийняття Урядом розпорядження “Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії”.
Як зазначають українські урядовці, країна розраховує на національну свідомість ініціаторів вугільної блокади та розуміння наслідків своїх дій, оскільки, за їх словами, подальше перекриття шляхів загрожує серйозними економічними та соціальними проблемами України. Зокрема, це ймовірність відключення світла і тепла по країні, зменшення надходжень до держбюджету від вугільних підприємств і металургійних компаній, які знаходяться на тимчасово непідконтрольній Україні території, зменшення надходження валютної виручки від продажу української продукції металургійної промисловості, яка становить 20% надходжень до бюджету країни і з якого сплачуються пенсії та зарплати громадянам.
Як зазначає видання УНН з посиланням на Укрзалізницю, станом на 15 лютого Україна не отримала майже 240 тис. тонн енергетичного вугілля, а збитки від блокування залізниці на Донбасі сягнули 53,5 млн грн.
Загалом на Донбасі заблоковано 3 ділянки, захоплено 3 локомотиви, 57 порожніх та 47 вагонів з вугіллям.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:31
16 січня
11:12
16 січня
19:12
14 січня
ТОП новини
Оголошення
10:59, 8 січня
6
12:14, 13 січня
17:59, 14 січня
31
12:09, 13 січня
live comments feed...