На території Кременчука та району знаходиться близько 140 виборчих дільниць. Працівниками ГСЧС міста проводяться організаційні заходи щодо перевірки виборчих дільниць. Під час перевірок особлива увага приділялася забезпеченню приміщення для голосування первинними засобами пожежогасіння, відповідальності електрообладнання, перевірено протипожежне водопостачання.
З членами виборчих дільниць проводяться інструктажі щодо дотримання правил пожежної безпеки.
У день виборів на кожній дільниці передбачено чергування працівника служби порятунку. Особовий склад підрозділів служби з надзвичайних ситуацій міста працюватиме у посиленому режимі.
Ми закликаємо громадян які прийшли голоувати дотримуватись правил пожежної безпеки. На випадок пожежі телефонуйте 101
Інструкція щодо підготовки проведення виборів до органів місцевого самоврядування на території Кременчука та Кременчуцького району 2015 року
1. Ця інструкція встановлює основні вимоги пожежної та техногенної безпеки для виборчих дільниць.
2. Відповідальність за забезпечення заходів пожежної та техногенної безпеки, утримання засобів протипожежної автоматики, засобів гасіння пожеж та протипожежного інвентарю покладається на керівників установ, організацій, де розміщується виборча дільниця, а також голів виборчих дільниць (на виборчій дільниці).
3. Відповідальні особи зобов’язані:
Забезпечувати виконання цієї інструкції обслуговуючим персоналом, членами виборчих комісій;
Зобов’язати черговий персонал, працівників установи, організації здійснювати контроль за дотриманням вимог пожежної безпеки та за станом установок пожежної сигналізації та пожежогасіння.
Евакуаційні шляхи і виходи повинні бути завжди вільними. Забороняється забивати, замикати на навісні замки двері евакуаційних виходів, влаштовувати під сходами комори.
Зварювальні та інші вогневі роботи в будівлях, де розташовані виборчі дільниці, можуть проводитись лише з письмового дозволу керівника установи.
Електромережа в будівлях та приміщеннях, виборчих дільниць, ілюмінація, а також освітлювальна електромережа кабін для голосування повинні відповідати правилам влаштування електроустановок. Експлуатація тимчасових електропроводок не допускається.
На випадок перерв електропостачання дозволяється застосовувати електричні ліхтарі.
При використанні електромережами забороняється підвищувати електропроводи на цвяхах, встановлювати некалібровані (саморобні) запобіжники, обгортати електричні лампи папером або тканиною, застосовувати для обігріву приміщень електричні прилади з відкритими опалювальними елементами, користуватися електропроводами з пошкодженою ізоляцією.
Виявлені в електромережах пошкодження, які можуть викликати іскріння, коротке замикання, нагрівання електропроводу та ін., повинні негайно усуватися кваліфікованими спеціалістами-електриками.
Черговий по виборчий дільниці, працівниками сторожової охорони повинні:
-добре знати свої обов’язки на випадок пожежі;
-вміти користуватися засобами гасіння пожежі;
-при заступанні на чергу перевірити наявність засобів пожежогасіння, справність телефонного зв’язку та установки пожежної сигналізації;
-проводити огляд протипожежного стану приміщень, опалення, електроосвітлення.
При виявленні недоліків, вжити заходів до їх усунення, у випадку необхідності, повідомити про це посадовим особам установи, де розташована виборча дільниця.
При виявленні пожежі черговий по виборчий дільниці або сторож установи зобов’язані:
-негайно повідомити пожежно-рятувальну службу по телефону 101, вказавши точну адресу закладу, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, а також повідомити своє прізвище;
-вжити заходів по евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей;
-у разі необхідності викликати аварійно-рятувальні служби (медичну, газорятувальну та ін.).
Кременчуцьке МРУ ГУДСНС України у Полтавській області