Кременчужани почали утеплювати будинки за державною програмою, про це сьогодні повідомили під час засідання виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.
Під час обговорення і прийняття рішень з питань перерозподілу бюджетних асигнувань виконкому Кременчуцької міськради попросили на 15 тисяч зменшити виплати із загального фонду та передати їх на їх УЖКХ на проведення енергоаудиту (обстеження будівлі для визначення шляхів економії енергоресурсів) будинку №72 по вулиці Лейтенанта Дніпрова, який взяв участь у державній програмі енергозбереження.
Також прийняи рішення передати 10 тисяч гривень на відшкодування процентної ставки для одного із ОСББ Кременчука, яке уже взяло кредит на утеплення будинку в банку.
Нагадаємо, Ощадбанк та український Уряд створили програму з компенсації витрат на утеплення будинку. Постанову про це затвердив Кабмін ще весною цього року.
Газета «Сегодня», повідомляє, що жителі приватних будинків і квартир, які отримають кредит на придбання утеплювальних матеріалів для даху, вікон, стін чи встановлення лічильників, зможуть отримати 30%-ву державну компенсацію кредиту (не більше 10 тис. грн.) ОСББпланують компенсовувати 40% від вартості матеріалів, (не більше 10 тис. грн на одну квартиру). Окрім того, уряд продовжив програму компенсації 20%-го кредиту на купівлю твердопаливного котла, але з цієї покупки компенсують не більше 5 тис. грн за один котел.
Кредити на утеплення можна взяти у «Ощадбанку», «Укргазбанку» та «Укрексімбанку».
За попередніми даними, у «Ощадбанку» кредит видається на 36 місяців під 25% річних. Мінімальна сума кредиту може бути 1 000 грн, максимальна – 10 000. Окрім того, потрібно буде сплатити 3% разовий платіж – комісію за надання кредиту.
Щоб отримати кредит на утеплення, кременчужанам необхідно спочатку вибрати утеплювальні товари в магазині. Потім взяти стандартний кредит у банку з додаванням до пакету документів рахункового чеку з магазину. Дочекатися згоди на отримання кредиту, отримати кредит, сплатити частину коштів за покупку та чекати компенсації від держави. Зазвичай представники банків формують реєстри позичальників і надають ці дані до Держенергоефективності. Там їх погоджують і сплачують. Кошти людям мають компенсовуватися на поточні рахунки за три доби.