Кременчук і його військові та «мирні» волонтери. Сьогодні, 5 грудня у світі відзначається Міжнародний День волонтера. З початком Євромайдану та АТО волонтерство набуло для українців свого, особливого, значення. Тому сьогодні редакція 05366.com.ua зібрала інформацію про волонтерів Кременчука, як тих що допомагають військовим, так і «мирних», - тих, хто допомагає поза зоною конфлікту. Можливо, тут будуть не всі, але хоча б про деяких з них хотілося б розповісти
«Військові» волонтери
Це кілька організацій Кременчука, які почали свою волонтерську діяльність ще під час Євромайдану і продовжили її, коли почалася АТО в Україні
Одна із цих організацій «Майдан Кременчук», яка знаходиться на бульварі Пушкіна. Волонтери цієї організації розпочали свою діяльність ще із допомоги учасникам Євромайдану в Києві. Приймали допомогу від усіх небайдужих громадян та передавали зібране – їжу, речі, кошти на Євромайдан до Києва. Згодом почали підтримувати бійців у зоні АТО, передавали їм їжу, одяг, теплі речі, допомагали з організацією ремонту автотехніки, яка була потрібна в зоні АТО, організовували поїздки з визволення заручників у зоні АТО, плели масксітки та маскхалати. З часом стали допомагати ще й переселенцям, які приходять у офіс «Майдан Кременчук» за найнеобхіднішим.
Ще одна організація знаходиться на вулиці Шевченка на території «Приватної газети», власне, працівники цього підприємства і видання «Телеграф» і стали своєрідними волонтерами. Розпочали вони свою акцію «Помощь военным» у 2014 році, коли до них почали звертатися за допомогою друзі кременчужан, що пішли до війська. Для бійців разом з кременчужанами збирали все – від їжі, води і одягу, до спеціальних захисних засобів, дороговартісної техніки і предметів побуту – від пилок і сокир, до насосних станцій, генераторів і буржуйок. Організовували заходи з масового плетіння маскувальних сіток та допомагали в консервуванні овочів для військових.
Представники ГО «Штаб підтримки Армії» у Кременчуці відвозили українським бійцям і зараз продовжують відвозити медикаменти, їжу і одяг, взуття, часто знаходяться з бійцями у зоні бойових дій та допомагали пораненим бійцям.
Ще одні кременчужани – лікарі, що входять МБФ «Пульс Надії», які організували мобільну станцію переливання крові у зоні АТО та займаються постійним пошуком допомоги для українських військових з-за кордону. Саме завдяки їм вдалося врятувати життя не одного пораненого, а також, традиційно доставляти їм одяг, взуття і їжу.
Є у Кременчуці і волонтери, які не входять до організацій, але також допомагають військовим. Найчастіше це небайдужі люди, у яких є знайомі, друзі і родичі серед бійців. Багато «помогайликів» є у школах Кременчука і району та вузах. Школярі і студенти влаштовують ярмарки і спеціальні заходи, щоб зібрати кошти для військових і придбати їм необхідне на передову або передати на лікування для поранених.
«Мирні» волонтери
Вже багато років у Кременчуці працюють і «мирні волонтери» - ті, хто допомагає дітям-сиротам або іншим соціально-незахищеним категоріям громадян.
Акція від Молодіжного парламенту «Святий Миколай дітям» проводиться у Кременчуці вже 15 років, за цей час сотні діток із притулків та інтернатів міста отримали до свята Миколая солодощі та омріяні подарунки. Цьогоріч акція теж проводиться і Марафон написання листів до Миколая вже стартував. Зараз волонтери шукають благодійників, які змогли б здійснити мрії малечі. Стати благодійником може будь-який бажаючий, зголосившись про це на сторінці події у соцмережі.
Окрім того, у місті часом проводять благочинні концерти на допомогу важкохворим кременчужанам. Інколи волонтери приходять вітати малечу з дитбудинків та інтернатів на свята і без них, приносячи їм смаколики, одяг та іграшки, або допомагають адаптуватися у нашому місті вимушеним переселенцям.
Віддати частинку своїх надбань іншим може кожен, але постійно цим займатися вдається лише людям з великим серцем. Таким, як у волонтерів. Сьогодні в Україні складний час, тому тільки підтримуючи один одного вдасться перемогти зовнішнього ворога. Волонтери нашого та інших міст, спасибі вам.