Декомунізація на Полтавщині: які топоніми вже перейменували і як перейменовуватимуть "аутсайдерів".
Керівник області Валерій Головко розповів про лідерів та аутсайдерів перейменування у Полтавській області, та зазначив, як саме відбуватиметься декомунізація у самій Полтаві, депутати і мер якої проґавили можливість перейменувати вулиці, враховуючи думку громади.
- Із 22 лютого повноваження щодо виконання закону про декомунізацію перейшли до голови облдержадміністрації, тобто до мене. А відтак — і вся відповідальність за його виконання, - написав на свої особистій сторінці Валерій Головко. - За інформацією директора Депаратменту інформаційної діяльності на зв'язків з громадськістю Вадима Штефана, які були оприлюднені сьогодні на апаратній нараді, в області перейменовано 3123 топонімів із 3610. Не перейменованими залишаються 487 вулиць, площ, провулків (тобто 13,5 %).
За інформацією полтавських управлінців, перейменування завершили Гребінківський, Карлівський, Кобеляцький, Лохвицький, Семенівський, Хорольський райони, міста Комсомольськ (хоч саме залишається ще не перейменоване), Миргород та Кременчук.
- Наддніпрянське, місто, (Кременчук), до речі, — лідер щодо виконання закону про декомунізацію. А от Полтава пасе задніх. І згідно з даними Інституту національної пам'яті, залишається єдиним обласним центром на всю Україну, де процес декомунізації взагалі не розпочато, - зауважив Валерій Головко. - Тому запропонував разом із міською владою Полтави, депутатським корпусом міськради та представниками громадськості провести круглий стіл — і цей процес з мертвої точки таки зрушити. Маємо заслухати пропозиції щодо перейменування топонімів у Полтаві як від науковців, так і провести обговорення з мешканцями тих вулиць, які підлягають перейменування. Декомунізація у Полтаві відбудеться так, щоб це не було просто рішення голови адміністрації, який подивився історичну довідку і перейменував вулицю чи площу. Це буде узгоджене рішення і обласної, і міської влади, але з урахуванням думки полтавців.