Цьогоріч кременчужани можуть залишитися без інсуліну та інших пільгових ліків, таку інформацію сьогодні, 29 березня, на сесії міської ради оголосив депутат Олександр Плескун у своєму депутатському запиті.
29 тисяч кременчужан можуть залишитися без пільгових ліків
- Від громадян міста надходять численні скарги стосовно ситуації, що склалася із забезпеченням лікарськими засобами категорій громадян, які хворіють на рідкісні захворювання, - повідомив Олександр Плескун. – Постановою №160 Кабмін постановив виділити кошти на придбання ліків для хворих на рідкісні захворювання, за рахунок частини коштів з держбюджету та бюджету області. Із листа заступника Полтавської облдержадміністрації, виявилося, що жителі Кременчука, які хворіють на рідкісні захворювання, у 2016 році не будуть безкоштовно забезпеченні лікарськими засобами, які до цього часу вони отримували безкоштовно за рахунок електронних державних закупівель.
Як значиться у депзапиті депутата, відповідно до листа з Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації , виділена сума коштів з бюджету у 2016 році покриває загальну потребу в препаратах інсуліну в Полтавській області на 55 % .
Для забезпечення інсулінозалежних хворих саме Кременчука, виділено ще менше коштів – 43% від річної потреби.
Дефіцит коштів до кінця року становить 4 млн. 283 тис грн., Тобто, із серпня 2016 року хворі кременчужани залишаться без потрібних їм ліків, а це майже 29 тисяч чоловік, серед яких є дорослі і діти.
Для їх забезпечення наразі необхідно понад 10 млн. грн. на рік, , але через брак бюджетних коштів хворі не отримують ліків у достатньому обсязі.
Якою до 2015 року була ситуація із закупівлями ліків для хворих на рідкісні хвороби
До 2015 року інсулінозалежні Кременчука отримували препарат інсулін безкоштовно в повному обсязі за рахунок коштів державного бюджету в рамках загальнодержавної програми «Цукровий діабет». У 2015 році виявилося, що вже із вересня того року хворі на діабет залишаться без інсуліну. Того ж року з бюджету Кременчука виділили кошти у сумі 1 млн 978 тис грн.
Обсяг коштів медичної субвенції на всі витрати, що виділяє держава, покриває потребу лише на 40%. Якщо врахувати кошти, які на медичну галузь виділив Кременчук, то ця цифра становить 42%, але цього все одно недостатньо, щоб придбати пільгові ліки.
На що вистачає і не вистачає грошей
Наприклад, минулоріч з міськбюджету виділили на галузь медицини 37 млн грн., а в 2016 вже майже 42 млн грн., але ці кошти спрямувалися, перш за все, на захищені статті – оплату праці медикам, сплату за ком послуги, придбання медикаментів та продуктів харчування для стаціонарних хворих. Видатки по незахищеним статтям взагалі не передбачаються в бюджеті, тому їх покривають за рахунок позабюджетних надходжень.
Враховуючи всі ці фактори, депутати міськради прийняли рішення звернутися до міністра Квіташвілі та наполягати на вирішенні питання забезпечення у 2016 році дорослих і дітей, хворих на рідкісні захворювання та інсулінозалежних хворих, лікарськими препаратами за рахунок коштів державного або обласного бюджетів. Загальна потреба на ці витрати складає 8,5 млн грн..