Кременчуцькі депутати ледь не провалили голосування проти виборів на Донбасі

Кременчуцькі депутати ледь не провалили голосування проти виборів на Донбасі. Щоб прийняти це рішення, кременчуцьким депутатам довелося двічі переголосовувати та вислухати позицію представників військових АТО, депутатів, які голосували «за» та активістів міста.

Питання про звернення до Президента України щодо недопущення виборів на Донбасі підняла сьогодні, 30 червня,  на засіданні сесії міської ради депутат Анна Павленко.

Під час першого голосування депзапит не набрав потрібної для прийняття кількості голосів і його хотіли вже зняти з обговорення, проте депутат Анна Павленко, Валентин Курченко-Гай, військові АТО та громадські активісти виступили проти такого рішення. Мер спочатку не підтримав цю пропозицію, зауваживши, що Президент України вже висловив свою чітку позицію з цього питання і воно вже врегульовано на державному рівні

- Хто дивився новини, той знає, що Президент висловив свою чітку позицію  - вибори на окупованих територіях Донецької і Луганської областей будуть лише після того, як буде поновлено контроль над державним кордоном, виведено звідти російські війська, зброю і т.д. Це питання вирішено на рівні держави, - сказав Віталій Малецький.

Проте депутат Курченко-Гай зауважив:

- Ми сьогодні на сесії вшанували пам'ять нашого відомого в Європі оперного співака Василя Сліпака, який залишив усе, пішов воювати на Донбас і загинув там. Ми ні в якому разі не повинні дозволити його вбивцям стати депутатами та головами міст. Так, періодично Президент робить такі заяви, які вчора він зробив, але час від часу він відступає назад. Зараз мова йде про те, що на Донбасі має ввестися якась поліцейська місія, але поясніть мені, яким чином 5 тисяч озброєних пістолетами поліцейських ОБСЄ зможуть зупинити 50-тисячну армію озброєну ГРАДами. Доки українські військові будуть знаходитися на позиціях в зоні АТО, там не може бути ніяких виборів. Це моє тверде переконання. Ми маємо переголосувати, бо депутати просто не розібралися в цьому питанні,  – сказав Валентин Курченко-Гай.

В свою чергу депутат и юрист Руслан Ульянов розповів, чому не голосував за це звернення

- Цей документ є «сирим». Там написано, що вибори на непідконтрольній території є неприпустимими до відновлення контролю. Проте тут є юридичні помилки, наприклад та інформація, якої офіційно немає у розпорядженні депутатів Кременчуцької міськради. Текст треба відредагувати, щоб він був виважений, - повідомив Руслан Ульянов.

Слова попросив і представник військових АТО, Микола Кравченко

- Мова йде про сам дух документу, в депутатів був місяць на вивчення документу і внесення поправок, але вони цього не зробили, - каже пан Микола. – Я вважаю, що ті депутати, які не голосували сьогодні, насправді показали свою позицію. Наша організація (допомога військовим АТО) із самого початку намагається діяти з владою конструктивно. Нажаль, терпець рветься. Бійці АТО виступають за справедливість і ця справедливість відчувається не лише нами, а й членами громади. Ми вважаємо, що це звернення громади до Президента. Зараз це голосування – це показник відношення до війни на сході, до тенденцій розвитку нашого міста і країни. І рано чи пізно справедливість громади зіткнеться з цими «жирними котами» які голосують проти. В головах яких панує лише жадібність і страх – страх втратити, те, що награбовано. Основа відносин в суспільстві – це довіра, якщо у нас між собою не буде довіри, то буде війна.

Після тривалих суперечок і виступів ще кількох активістів, таких як Юрій Жоган, Леонід Харченко та Сергій Полюхович депутати прийняли рішення під корегувати звернення і пере голосувати за нього.

Врешті текст прийняли з такими поправками:

«Допущення виборів на Донбасі без відновлення кордонів та відновлення повного контролю над кордонами з боку України є позицією Росії. Якщо їх допустити, то це означатиме, що вибори будуть проходити під дулами автоматів сепаратистів. Це означає, що туди не буде допущено українських партій, журналістів і вимушених переселенців. Якщо ВРУ, вирішить проводити вибори без контролю над кордонами. Це початок розповзання сепаратиської гангрени по території України».

За недопущення виборів на Донбасі до відновлення повного контрою України над її кордонами проголосував 31 депутат. Депутати з фракції Опозиційний блок утрималися від цього голосування.