В мерії Кременчука сперечалися: ми “КременчуГ” чи “КременчуК”

В мерії Кременчука сперечалися: ми “КременчуГ” чи “КременчуК”.

Суперечка виникла під час засідання комісії з питань найменування об'єктів міського підпорядкування, увічнення пам'яті видатних діячів і подій, встановлення пам'ятних знаків у місті Кременчуці. Свій коментар з цього приводу дає член комісії, громадський активіст Світлана Овчаренко.

“Чергування г, к, х або правописна комісія з перейменувань
Учора було засідання Комісії з питань найменування об'єктів міського підпорядкування, увічнення пам'яті видатних діячів і подій, встановлення пам'ятних знаків у місті Кременчуці. З назви зрозуміло, чим цей дорадчий орган мав би займатися. Натомість вчора, наприклад, ми сперечалися, як правильно називати жителів нашого міста та які букви повинні бути в його назві українською та російською. 
Але не поспішайте обурюватись владою і шукати ‪#‎зраду чиновників. Це питання внесли громадяни, котрі ні до мерії, ні до комісії не входять. Питання: навіщо? Чи поцікавився хтось, у чиїй компетенції найменування міст і їх мешканців? Звідки ця традиція не готуватись до вирішення проблем, не цікавитися ні законами, ні механізмами, ні процедурами? Як можна сподіватися на діалог з владою, якщо активісти затято сперечаються щодо другорядних, неактуальних і просто безсенсовних питань? 
Чому це важливо? 1)Тому що беззмістовне галасування дискредитує громадський активізм як явище. 2) Поки ми чубимося за букви в назві і втрачаємо час, важливі питання залишаються невирішеними.
Наприклад, учора так і не обговорили Положення про увічнення пам'яті та перейменування. Тож не дивуйтеся, якщо скоро ми знайдемо у своїх парках та скверах нові садово-паркові скульптури аїстів гріш у краватках. Діюче Положення цілком дозволяє чиновникам їх встановлювати”, 0 написала на своїй сторінці у соцмережі Світлана.