У Кременчуці до Дня визволення України відкрили Музей історії Голокосту. Про це повідомляє прес-служба мерії міста.
28 жовтня, до Дня визволення України від нацистських загарбників та як пам'ять про 3000 розстріляних у Кременчуці на Піщаній горі (гора Піски) євреїв, на базі вищого профтехучилища №7 відкрили унікальний кабінет-музей - історії Голокосту та Другої Світової Війни.
На відкриття музею зібралися очільники міста, єврейська громада, представники краєзнавчого музею та учні і вчителі училища.
За словами керівника начального закладу Миколи Несена, допомагали і допомагають навчальному закладу у створенні музею Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» (м.Дніпро), Благодійний фонд «Марш життя» (м.Кременчук), Благодійна організація Rememberus.org (переклад: Пам'ятайте нас) (м. Бостон, США).
Відкрили музей історії Голокосту та історичних подій Другої світової війни мер міста Віталій Малецький та директору ВПУ №7 Микола Несен, які перерізали символічну стрічку. Після чого всі присутні мали можливість оглянути кабінет-музей та переглянути відеофрагмент «Визволення Кременчука».
Довідка:
28 жовтня - День остаточного визволення України від нацистських загарбників та її союзників під час Другої світової війни. До Книги пам'яті України занесено імена 6 210 кременчужан, які загинули в роки Другої світової.