Кременчужани провели панахиду, скуштували хліб та поклали квіти до пам’ятника жертв Голодоморів.
Напередодні Дня пам’яті жертв Голодоморів кременчужани прийшли на Воскресенське кладовище, щоб вшанувати пам’ять тих, хто постраждав у ті страшні роки
Панахиду за загиблими від голоду людей у різні роки відслужив настоятель Свято-Миколаївського Собору Отець Володимир.
Під час заходу присутнім нагадали, що відбувалося в радянські Україні у 1921-1922, 1932-1933 та 1946-1947 роках, коли населення масово вимирало від штучно створеного голоду, а з будинків селян забирали все – починаючи від збіжжя (зерна), закінчуючи свійськими тваринами, картоплею, капустою і навіть милом, гребінцями чи іншими домашніми дрібничками. Це прирікало людей на голод і холод, виселення у чужі й далекі землі та страшну смерть.
Сьогодні українці знають про геноцид свого народу, пам’ятають про ті трагічні події, бережуть цю історію, щоб вона більше не повторилася та вшановують пам'ять своїх земляків, загиблих у роки Голодоморів.
Під час мітингу-реквієму мер міста Віталій Малецький звернувся до містян з проханням 26 листопада, приєднатися до Всеукраїнської жалоби за померлими у часи Голодоморів: прийти не Площу Незалежності у Кременчуці і о 16:00 запалити там «свічу пам’яті», долучившись до Загальнонаціональної хвилини мовчання, а увечері, на підвіконнях своїх квартир поставити свічки, як символи скорботи та пам'яті про мільйони загублених душ співвітчизників.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять всіх загиблих у роки Голодоморів людей. В пам’ять про всіх невинно убієнних голодом вони поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку «Жертвам голодомору», а також скуштували хліб на спомин душ людей, що померли від голоду. «Нехай його смак не дасть нам забути, що хліб – це життя», - підкреслила ведуча заходу Олена Діденко.