У чотирьох кременчуцьких школах виховуватимуть нових "Ілонів Масків", "Біллів Гейтсів" та "Марків Цукербергів"

У чотирьох кременчуцьких школах виховуватимуть нових "Ілонів Масків", "Біллів Гейтсів" та "Марків Цукербергів". 

У Кременчуці, першому місті на Полтавщині, запрацює пілотна всеукраїнська освітня програма “Інтелект України”. Талановиту малечу, яка стане її учасником чекають зміни, що спрямовані на потужний інтелектуальний розвиток, вже з 1 класу, правда за згодою і за кошти батьків.

Проект “Інтелект України” презентували вчора, 28 лютого в мерії Кременчука на спеціальному засіданні. Як розповіли координатори, “Інтелект України” – проект, затверджений Міністерством освіти та науки країни та впроваджується в 16 регіонах карїни. Керівник навчально-методичного центру Олена  Никифоренко розповіла що проект спрямований на виявлення та навчання здібних і обдарованих дітей.

- На жаль, на сьогоднішній день навчальний процес в загальноосвітніх закладах зорієнтований на середнього учня, а організація освітнього процесу з талановитими дітьми є недосконалою. Цей проект, як продемонстрував майже десятирічний досвід його апробації, має  повністю вирішити дану проблему, запропонувавши обдарованій учнівській спільноті сучасні інноваційні методи та підходи до навчання, - каже Олена  Никифоренко.

Як зазначають координатори, планується, що у Кременчуці впроваджуватимуть проект з наступного навчального року на базі ліцею №4, спеціалізованої школи з поглибленими вивченням іноземних мов №10, ЗОШ  №17 і 22.

Саме там будуть сформовані спеціалізовані класи. Навчання розпочинатиметься з І-го класу перебування дитини в школі. Перш ніж відкрити такий клас, дирекція школи та всі батьки дітей майбутнього класу мають дати 100% згоду на навчання за програмою. Оскільки забезпечення всіма необхідними посібниками, створення навчального-розвиваючого середовища буде здійснюватися за рахунок батьківських коштів, які спрямовуватимуться виключно постачальникам дидактичних матеріалів. На сьогодні така плата становить 195 грн. на місяць із однієї дитини.

Серед особливостей проекту є те, що його старт дається одномоментно для всього дитячого колективу. За бажанням батьків учня з проектного класу посеред навчального року можна перевести до іншого , а потрапити з іншого класу до проектного неможливо. Освітня програма, за якою навчатимуться учні, базується на державних стандартах. Разом із цим задля розвитку здібностей дітей, нестандартного мислення тощо до неї додаватимуться додаткові навчальні предмети «Еврика», «Людина і світ» та «Навчаємося разом». 

Представники влади у Кременчуці зауважили, що освіта має розвиватися так, щоб забезпечити не сьогоднішній, а завтрашній день і успішне майбутнє дітей.

Планується, що перш ніж в місті буде впроваджено проект, його специфіку детально роз’яснять батькам дітей.

Довідка:

Ілон Маск (англ. Elon Reeve Musk) — канадсько-американський інженер, підприємець, винахідник та інвестор південно-африканського походження, мільярдер. Засновник компаній SpaceX і PayPal (остання була продана в 2002 році за 1,5 млрд доларів). Домігся значних успіхів у сфері інформаційних технологій, ракетобудування та автомобілебудування. Засновник, власник, генеральний директор і головний інженер SpaceX; головний дизайнер (Chief Product Architect), генеральний директор і голова ради директорів Tesla Motors.

Білл Гейтс (англ. William Henry "Bill" Gates III ) — засновник (спільно з Полом Алленом) і голова ради директорів корпорації Майкрософт, співголова Фонду Білла і Мелінди Гейтс. У період з 1996 по 2007 рік був найбагатшою людиною планети за версією журналу Forbes. 17 травня 2013 року за рейтингом Bloomberg повернув собі звання найбагатшої людини на Землі. На 30 вересня 2014 року став у 21 раз найбагатшим землянином. Сума статків склала 81 млрд дол.

Марк Цукерберг (англ. Mark Zuckerberg) — американський програміст та підприємець, розробник і засновник соціальної мережі Facebook. Наймолодший у світі мільярдер.