У Полтавській області податкова міліція та прокуратура викрили, а також припинили незаконну діяльність конвертаційного центру, в обігу якого в період 2016-2017 років знаходилося понад сімдесят мільйонів гривень.
Судячи з фотографій, наданими оперативниками, як мінімум один із чотирнадцяти офісів знаходився у Кременчуці, а саме поблизу вулиці Першотравнева, 40.
Під час розслідування цієї справи встановлено групу осіб, які надавали підприємствам послуги зі штучного формування податкового кредиту з податку на додану вартість і витрат з податку на прибуток, а також незаконної конвертації безготівкових коштів у готівку.
Провівши обшук у чотирнадцятьох офісах, за місцем проживання фігурантів та в автомобілях, правозахисники вилучили: оригінали та копії первинних фінансово-господарських документів; чорнові записи; мобільні телефони; організаційну техніку; носії інформації; стартові пакети; вісімнадцять СІМ-карт операторів мобільного зв'язку; дванадцять банківських карток; п’ять печаток фіктивних суб’єктів господарювання; майже двадцять вісім тисяч гривень готівкою в національній і іноземній валюті; автотранспорт, який використовувався для перевезення грошових коштів.
Для того, щоб «замаскувати» незаконну діяльність, ці особи створили суб’єкти господарювання. Підприємствам-вигодонабувачам залишалося на їх розрахункові номери перераховувати безготівкові кошти за нібито поставку товарів і виконання робіт. Насправді ж ці кошти фігуранти надалі знімали у банках та передавали замовникам, залишаючи собі десять-дванадцять відсотків у виді винагороди. У бухгалтерському та податковому обліку підконтрольних транзитних і фіктивних підприємств при цьому змінювалася номенклатура товару.
Кримінальне провадження відкрито за частиною 5 статті 27 (пособником є особа, яка порадами, вказівками, наданням засобів чи знарядь або усуненням перешкод сприяла вчиненню злочину іншими співучасниками, а також особа, яка заздалегідь обіцяла переховати злочинця, знаряддя чи засоби вчинення злочину, сліди злочину чи предмети, здобуті злочинним шляхом, придбати чи збути такі предмети, або іншим чином сприяти приховуванню злочину) та частиною 3 статті 212 (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів, вчинені особою, раніше судимою, або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.
Про це повідомив відділ комунікацій Головного управління ДФС у Полтавській області.