У Полтавській області затримано організатора шахрайської схеми, жертвами якої стали більше сорока людей.
Організував цю схему в’язень однієї з колоній на непідконтрольній Україні території. Затримали ж його у момент, коли він звільнився з місць позбавлення волі та повертався додому. Шахрай не встиг насолодитися життям на волі за рахунок чужих грошей, так як наразі він знаходиться під вартою.
Слідче управління поліції Полтавщини, під керівництвом прокуратури Полтавської області, завершило досудове розслідування кримінального провадження відкритого за матеріалами Слобожанського управління Департаменту кіберполіції. Кримінальні правопорушення були передбачені в Кримінальному кодексі України: частинах 3 та 4 статті 190 (шахрайство), а також у частинах 1 та 2 статті 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку).
Як з’ясували поліцейські, шахраї виманювали гроші у громадян за схемою «ваш родич у поліції» та за допомогою розсилки фейкових смс-повідомлень від імені «Ощадбанку» та «ПриватБанку».
У травні трьом учасникам цієї злочинної групи повідомили про підозру у вчиненні сімдесяти восьми епізодів злочинної діяльності, яка передбачена Кримінальним кодексом України:
-частиною 4 статті 190 (4 факти) - шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою;
-частиною 3 статті 190 (39 фактів) - шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням комп’ютерів;
-частиною 1 статті 361 (2 факти) - незаконне втручання в роботу автоматизованих електронно-обчислювальних машин, їх систем чи комп'ютерних мереж;
-частиною 2 статті 361 (33 факти) - ті самі дії, якщо вони заподіяли істотну шкоду або вчинені повторно чи за попередньою змовою групою осіб.
Загальна сума завданих збитків громадянам сягає майже півтора мільйона гривень, а за оперативною інформацією, вона може сягати чотирьох мільйонів гривень. Ці кошти учасники злочинної групи розподіляли між собою та використовували для забезпечення комфортних умов відбування покарання у місцях позбавлення волі.
До потерпілих дзвонили з виправної колонії, котра розташована на тимчасово окупованій території в Луганській області. Окрім того, деякі учасники злочинної групи також знаходились у СІЗО, розташованому на Полтавщині.