До Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання внесено зміни.
Учні та студенти закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які цього року здобувають повну загальну середню освіти та складають ДПА у формі ЗНО, до закладів освіти, в яких вони навчаються, подають комплект реєстраційних документів.
Керівники закладів після отримання цих документів сформують список осіб, які проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Далі керівники закладів в установлені строки надсилають список осіб та комплекти документів до регіонального центру чи передають наручно. Сертифікати ЗНО в індивідуальних конвертах таким учням надішлють за адресою закладу освіти, де вони навчаються.
Випускникам минулих років та особам, які не проходять ДПА у формі ЗНО, сертифікати надішлють за адресою, яка зазначена під час реєстрації.
Що стосується норми можливості подання копії свідоцтва про народження замість копії паспорта громадянина України для реєстрації в зовнішньому незалежному оцінюванні особами, котрим станом на 1 вересня не виповнилося шістнадцять років, що передує року їх участі в ЗНО, то її вилучено. Відбулися ці зміни згідно з діючим законодавством, адже паспорт громадянина України особа отримує з чотирнадцяти років.
Особи, які повноважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації, але мають складати державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання, зможуть зареєструватися для участі в додатковій сесії ЗНО в додатковий період – із 3 до 21 травня. Попри це такі особи можуть обрати лише ті предмети, результат яких їм буде зарахований як оцінка ДПА.
Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.