Фінські педагоги поділяться своїм досвідом освіти з українською школою

Фінські педагоги поділяться своїм досвідом освіти з українською школою , фото-1

До 2 лютого школи України можуть позмагатися у конкурсі та запросити у заклад фінських експертів у сфері освіти.

Для того, щоб обрати заклад, громадською організацією EdCamp Ukraine проводиться конкурс "Змінитися за 7 днів".

Щоб взяти участь у конкурсі, комусь із учителів після обговорення зі шкільною адміністрацією необхідно заповнити реєстраційну анкету, а також розповісти, що саме та чому хоче змінити в своєму закладі. Результати конкурсу оголосять 11 лютого, а 18 цього ж місяця група провідних фінських педагогів приїде працювати з обраною школою.

Фінські спеціалісти з компанії Lumo Education проживуть із обраною школою тиждень, допомагаючи зробити аудит сильних і слабких сторін, проводячи низку відкритих уроків і тренінгів, а також стимулюючи розробку власної програми вдосконалення закладу.

Окрім того, спеціалісти працюватимуть із конкретною ситуацією, а не даватимуть загальні рекомендації – враховуватимуть спеціифіку школи, населеного пункту, де вона розташована.

Тренінгова частина програми в обраній школі триватиме чотири дні.

Першого дня відбудеться ознайомлення педагогів та учнів школи з принципами фінської системи освіти: соціального конструктивізму, навчання через експеримент, автономності та довіри.

Другого дня – відкриті інтегровані уроки, які базуються на ігрових принципах, в четвертих-шостих класах.   

Третього дня – закріплення учнями отриманих знань за допомогою експериментів, створення колажів та арт-об’єктів.

Четвертий день присвятять розмові із педагогічним колективом про методику Сo-Teaching – ведення інтеґрованих уроків кількома педагогами разом.

П'ятого дня відбудеться зустріч фінських експертів з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич. Під час цієї зустрічі за результатами проекту обговорять актуальні для Нової української школи питання викладання у молодшій школі, системи забезпечення якості освіти, трансформації педагогічної освіти та подальшого підвищення кваліфікації. Гості розкажуть, наприклад, про відсутність домашніх завдань, короткі шкільні дні, значну частку роботи руками тощо.

EdCamp Ukraine та Lumo Education інвестують у цю ініціативу власні ресурси, що робить її безкоштовною для школи та вчителів.

За матеріалами прес-центра Міністерства освіти і науки України.