Кабінетом міністрів України прийнято рішення щодо забезпечення підтримки аграрного сектора країни по п’яти важливим напрямкам, загальна сума яких становить більше шести мільярдів гривень.
Ця Урядова ініціатива дозволить наростити обсяги сільськогосподарського виробництва, збільшити поголів’я та здешевити утримання худоби,здешевити сільськогосподарську техніку для аграріїв, стимулювати садівництво та виноградарство, сприяти розвитку фермерства в Україні та економічному зростанню країни, створити робочі місця, а також позитивно вплинути на ціни на харчові продукти в нашій країні.
Це ті конкретні програми, котрі аграрії можуть використовувати вже цього року. На фермерські господарства впливатимуть фермерські асоціації та задіяні банківські програми, а вплив чиновників на них мінімізують. Окрім того, доля фермерських господарств у структурі агропромислового комплексу України може збільшитися вдвічі.
До того ж, Уряд спрямує дев’ятсот сорок п’ять мільйонів гривень на здешевлення сільськогосподарської техніки для аграріїв, а це дозволить сільсько-господарчим виробникам придбати п’ять тисяч п’ятдесят одиниць вітчизняної сільгосптехніки за суттєво нижчою ціною, адже держава компенсуватиме двадцять п’ять відсотків вартості техніки великим сільгоспвиробникам, а фермерам – сорок відсотків. Це ж сприятиме розвитку аграрного сектору та дозволить на двадцять відсотків наростити її виробництво, так як програма охопить кожного покупця вітчизняної сільськогосподарської техніки.
Що стосується українського тваринництва, то Уряд направляє на його розвиток чотири мільярди гривень. Ця підтримка надається агровиробникам, які утримують молочних корів, у сумі п’ятсот мільйонів гривень або тисячу п’ятсот гривень на голову молочної корови двома траншами, а також громадянам, які утримують молодняк великої рогатої худоби, – сімсот мільйонів гривень або дві тисячі п’ятсот гривень на голову молочної коровитрьома траншами.
Це дозволить здешевити утримання сімсот тисяч голів великої рогатої худоби для населення та агровиробників і збільшити в сільськогосподарських підприємствах поголів’я великої рогатої худоби на одинадцять відсотків, свиней на вісімнадцять відсотків, а овець на шість відсотків. Окрім цього, має збільшитися і середня продуктивність молочної великої рогатої худоби з чотирьох тисяч літрів на рік до семи-дев’яти тисяч літрів на рік.
Агровиробники отримають п’ятдесятивідсоткову компенсацію вартості високопродуктивного поголів’я, а також біологічного матеріалу та ембріонів на суму триста мільйонів гривень, а два з половиною мільярди гривень їм компенсують на будівництво чи реконструкцію тваринницьких комплексів. Говориться про двадцяти п’яти відсоткову компенсацію тіла кредиту, залученого на будівництво чи реконструкцію комплексів в галузях свинарства, птахівництва та великої рогатої худоби, тридцять відсотків відшкодування вартості введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, побудованих без залучення кредитних коштів та до трьох відсотків здешевлення кредитних ресурсів, залучених на проекти із розвитку аквакультури,вівчарства, козівництва.
Щодо розвитку фермерських господарств, а також садівництва з виноградарством, то мільярд гривень виділяється на підтримку фермерів і триста мільйонів гривень на підтримку садівництва та виноградарства. Це дозволить здешевити кредити до півтори облікової ставки Національного банку України, отримати стовідсоткову компенсацію вартості насіння та дев’яностовідсоткову компенсацію вартості дорадчих послуг, а також компенсувати вісімдесят відсотків вартості саджанців і збільшити на три тисячі сто гектарів площі садів і виноградників. Цю підтримку отримають фермери з земельним банком до п’ятисот гектарів, що стимулюватиме розвиток фермерства в Україні.
За матеріалами прес-центр Полтавської обласної державної адміністрації.