З початку року на водоймах Полтавщини загинули 32 людини, з них 5 дітей. В Кременчуці та Кременчуцькому районі 5 випадків утоплень, з них 2 дитини. Врятовано – 6 чоловік.
Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на “дикому пляжі” чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана; до плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів; утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків.
Кременчуцькі рятувальники проводять профілактичні заходи у вигляді рейдів на пляжах Кременчука, щоб донести до відпочиваючих дану інформацію.
Про це повідомляє керівник Кременчуцького міськрайонного відділу управління ДСНС України в Полтавській області Сергій Геращенко.