Як повідомив кандидат технічних наук, доцент, декан факультету природничих наук Кременчуцького національного університету імені М. Остроградського Володимир Бахарєв, до кінця року науковці планують розробити проект організації місцевої екологічної автоматизованої інформаційно-аналітичної системи постійного контролю і спостереження за забрудненням атмосферного повітря в Кременчуці, врахувавши фактичний стан техногенного впливу підприємств міста на формування потенційних зон забруднення.
Це перший етап впровадження заходів загальноміської програми, що дозволить визначити точки максимальної концентрації викидів кожного з підприємств північного промислового вузла, завдяки яким можна буде визначити які це речовини, групи джерел викидів та які виробництва потрібно контролювати.
Окрім того, у бюджеті наступного року планують передбачити кошти для встановлення цілодобових постів моніторингу викидів в навколишнє середовищепідприємств північного промислового вузла.
За останні два роки у Кременчуці в плані досліджень забруднення атмосферного повітря та впровадження заходів задля зменшення негативного впливу на екологію підприємств міста зроблено більше, ніж за попередні двадцять п’ять років. На виконання міської Програми заходів (дій) з метою недопущення перевищення нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря в Кременчуці протягом рокуфахівці інституту громадського здоров'я імені О.М. Марзєєва НАМН України досліджували підприємства міста. Свої дослідження ці фахівці проводять і цього тижня.
Роботу з дослідження забруднення атмосферного повітря в Кременчуці продовжать. Вивчати стан атмосферного повітря та викиди підприємств потрібно не тільки в районі північного промислового вузла, а й по всьому місту. Адже у Кременчуці дуже багато підприємств, не тільки великих, а й малих, які є причиною неприємного запаху у повітрі і наносять шкоду екології.
За матеріалами прес-центру Кременчуцького міськвиконкому.