В Україні запустили пілотний проект реформування природоохоронної галузі. Із серпня в дев’яти областях України замість обласних екоінспекцій запрацювали окружні. Державну екологічну інспекцію центрального округу, до якої увійшла Полтавщина, очолив Вадим Осипенко.
Кременчук дає сорок відсотків валового національного продукту регіону. Попри це робота промислових підприємств створює несприятливі екологічні умови для кременчужан.
Щоб зменшити вплив промислових підприємств на навколишнє середовище, на деяких кременчуцьких підприємствах триває процес модернізації. На комунальному підприємстві «Шляхове ремонтно-будівельне управління» осучаснили старий асфальтний завод, встановивши новітню очисну установку, котру виготовило публічне акціонерне товариство «Кредмаш».
На оновлення комунальної галузі Кременчук може впливати безпосередньо, проте співпрацювати з приватними промисловими підприємствами складніше. На сьогодні міська влада працює з підприємствами цього сектору, котрі є безпосередніми учасниками міської програми «Довкілля 2020» в частині виконання природоохоронних заходів.
Як повідомив Вадим Осипенко, на адресу служби надходять чисельні скарги на викиди промислових підприємств Кременчука. Екологічна інспекція відкрита до діалогу з органом місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання різної форми власності.
До того ж, екоінспекція підготовила заходи,спрямовані на покращення екологічної ситуації у нашому місті. Для того, щоб з’ясувати стан та спонукати пришвидшенню вирішення екологічних проблем, плануються позапланові перевірки на підприємствах.
Отож, у співпраці місцевої влади з державною екологічною інспекцією ситуація з викидами в Кременчуці має стати безпечнішою та контрольованою.
За матеріалами прес-центру Кременчуцького міськвиконкому.