Нещодавно засоби масової інформації висвітлили факт про те, що двоє хлопців у Кременчуці, а саме сквері імені Бабаєва, фотографувались із садово-парковою скульптурою народного мера, що там встановлена.
Як з’ясували правоохоронці, це були двоє 17-річних парубків. Після того, як поліцейські зустрілися з батьками неповнолітніх, ті відмовилися йти на зустріч і дати змогу поспілкуватися з дітьми. Проте напередодні цього хлопці вибачалися, стоячи на колінах.
Підлітки поки що не понесли відповідальність за вчинене, проте дії неповнолітніх поліція оцінила як дрібне хуліганство. А ось дії людей, які заставили хлопців стати на коліна та вибачитись, – як неналежне виконання батьківських обов’язків. Якщо це буде доведено під час перевірки.
Як повідомив начальник Кременчуцького відділу поліції Сергій Терела, ця подія зареєстрована з ініціативи Кременчуцького відділу поліції із засобами масової інформації. Адже до правоохоронців батьки хлопців не зверталися.
Наразі проводиться перевірка по двом фактам:
- чи не було у випадку, коли хлопці на колінах вибачалися за свій вчинок, булінгу та примушування;
- дрібне хуліганство, яке вчинили підлітки.
Як наголосив Сергій Терела, насильства у цьому випадку не було. По закінченню перевірки приймуть законне рішення по цим фактам.
У цій події кременчужани розділися на два «табори». Одні вважають, що неповнолітніх потрібно притягнути до відповідальності. Адже це не повага до Олега Бабаєва.
А інші, вважаючи, що це всього лише садово-паркова скульптура, з якою можна фотографуватися, захищають хлопців. Адже це не пам’ятник, не могила, не меморіал, до яких навіть не можна торкатися.
У багатьох країнах світу існують пам'ятники відомих людей, до яких вважається доброю традицією доторкнутися, поцілувати тощо. І це не буде образою шанованої людини, а навпаки приносить людям щастя, успіх, благополуччя, гроші, любов.
Наприклад, на кладовищі Пер-Лашез у Парижі є пам'ятники, пов'язані з прикметами. Найвідомішим став посмертний бронзовий зліпок поета і журналіста Віктора Нуар. Пам’ятник чоловіка чіпають, щоб налагодити сексуальне життя.
А ось символом Верони є бронзова статуя Джульєтти зі знаменитої шекспірівської п'єси. Встановлена ця статуя біля будинку юної дівчини, в якому, за легендою, відбувалися події найвідомішою історії про любов. Пам'ятник обіцяє принести удачу і щастя в любові.
Що стосується скульптури народного мера, то кременчуцька малеча дозволяє собі лазити по ній, та навіть залізти їй на голову.
Якщо до скульптури Бабаєва не можна торкатися та фотографуватися, то, мабуть, потрібно поставити огорожу та табличку: «Не чіпати».