У Кременчуці головний медик міста Максим Середа презентував єдині для всіх правила виклику лікаря до дитини з підвищеною температурою. Про це йдеться на міському порталі.
Дія цього Порядку поширюється на комунальні некомерційні медичні підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1, 2, 3» м. Кременчука.
Порядок:
1. Первинна медична допомога дітям з підвищеною температурою тіла надається під час особистого прийому пацієнта за місцем надання ПМД (амбулаторія загальної практики – сімейної медицини) або за місцем проживання (перебування) пацієнта.
2. Прийом лікаря ведеться за попереднім записом, крім випадків, які потребують надання невідкладної медичної допомоги.
3. Інформація про необхідність надання ПМД дитині за місцем проживання (перебування) надходить по телефону до реєстратури амбулаторії загальної практики – сімейної медицини.
4. Реєстратор вносить дані до книги запису викликів лікарів додому (форма затверджена наказом управління охорони здоров’я). Реєстратор не має права відмовити в реєстрації виклику до хворої дитини.
5. Право вибору місця надання первинної медичної допомоги залишається за лікарем, після безпосереднього спілкування з пацієнтом чи його законним представником, в тому числі і з використанням засобів телекомунікації. Відповідальність за вибір місця надання ПМД та тактику ведення пацієнтів покладається на лікуючого лікаря.
6. Лікар, з яким укладена декларація про надання ПМД, при безпосередньому спілкуванні з пацієнтом чи його законним представником, в тому числі і по телефону, після з’ясування основної причини виклику та симптомів захворювання, приймає рішення про місце надання первинної медичної допомоги.
7. У разі відсутності лікаря, з яким укладена декларація про надання ПМД, рішення про місце надання первинної медичної допомоги приймає завідувач амбулаторії загальної практики – сімейної медицини.
8. При виникненні спірних питань про місце надання ПМД, рішення приймає завідувач амбулаторії загальної практики – сімейної медицини.
9. При зверненні пацієнта з підвищеною температурою тіла до реєстратури, реєстратор скеровує до ізолятора.
10. Прийом пацієнтів у ізоляторі проводять лікарі-педіатри згідно графіка, затвердженого директором підприємства.
11. Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини забезпечена необхідним запасом медикаментів для надання невідкладної медичної допомоги.
12. Обов’язковому огляду за місцем проживання (перебування) пацієнта підлягають діти-інваліди, залежні від стороннього догляду, діти, контактні по кору та вітряній віспі, впродовж інкубаційного періоду.