У березні поточного року Октябрський райсуд Полтави обрав мірою запобіжного заходу домашній арешт для менеджера фіктивного підприємства ТОВ «Велес Авто», яке торгувало сільгосптехнікою.
За матеріалами справи відомо, що група осіб за попередньою змовою, приблизно 7 осіб, створила фіктивне підприємство ТОВ «Велес Авто». Його директором було призначено неодноразово судимого Ігоря Галампету.
«Це підприємство поширювало інформацію про продаж сільськогосподарської техніки, якої не існувало в реальності, від імені ПП Чегринець та іншихсуб'єктівгосподарювання міні-тракторів корейського виробництва та виробництва республіки Білорусь, приваблюючи таким чином покупців низькою ціною товару, у порівняннізіншими аналогічними оголошеннями»,—йдеться у матеріалах справи.
Приймали менеджери фіктивної фірми своїх клієнтів у офісах, один з яких розміщувався у місті Полтава за адресою: вул. Європейська (Фрунзе), 110. Втім, правоохоронці переконані, що протягом 2017-2018 років шахраї відкрили більш як десять фіктивних фірм.
Як стало відомо, з листопада 2017-го по жовтень 2018-го злочинна група заволоділа коштами потерпілих на загальну суму майже півмільйона гривень, однак Департамент кіберполіції Нацполіції України називає іншу суму доходів шахраїв – приблизно мільйон гривень щомісяця.
А схема була доволі простою. Довірливі клієнти, що хотіли придбати дешевий товар, підписували з шахраями договори, не читаючи їх змісту та перераховували кошти на рахунки злочинців. А після цього отримували від менеджерів телефони нереальних складських приміщень, де вони мали забрати товар. Коли ж горе-покупці телефонували за цими номерами, телефони не відповідали. Номери телефонів осіб, з якими укладалися договори купівлі-продажу – також.
Поки що відомо про 19 підприємців, які є постраждалими у цій справі.
Та крім «Велес Авто», у справі фігурує ще п’ять фіктивних компаній. Спочатку шахрайські фірми були зареєстровані у Харкові, а потім змінили назви і юридичні адреси:
ТОВ «Альфакоммерсгруп» (до квітня 2018 року керівником був Ігор Галампета);
ТОВ «Смартбізнес» (нині ТОВ «Тюльпан-Сервіс»);
ТОВ «Востокторгмаш» (нині ТОВ «Тайфунстор»);
ТОВ «Альтфінком» (нині ТОВ «Ажур-Логістика»);
ТОВ «Партнеральянс» (нині ТОВ «Стоксолюшен»).
Уже в березні 2019 року поліціянти провели обшуки в офісах фіктивних фірм у Полтаві, Харкові та в Харківській області. Так, поліція вилучила чорнові записи, банківські картки, ноутбуки та мобільні телефони.
Наразі трьом особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 ККУ (шахрайство, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб та вчинене в особливо великих розмірах).
Нині ж одну з них — Юлію Дябіну — посадили під домашній арешт з 21:00 до 7:00. Однак, підозрювана уже подала апеляцію на це рішення.