Фахівці Мінсоцполітики та Світового банку побалакали про монетизацію субсидій в Україні.
Близько 75 відсотків отримувачів субсидії у готівковій формі сплатили за комуналку вчасно. І це називають позитивним результатом як на перший досвід.
А ось таки 25%, які не сплатили вчасно у ризику залишитися без субсидій.
При заборгованості понад один місяць на суму від 340 грн (20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), субсидія на наступний період не призначається до вирішення питання з цим боргом. Після того як громадянин погасить заборгованість або укладе договір щодо її реструктуризації, субсидію буде перепризначено.
При цьому той, хто припускався прострочення оплати, маючи на руках кошти, отримані у рамках монетизації субсидії, буде надалі одержувати цей вид допомоги вже у безготівковій формі.
Станом на травень 2019 року, коли відбуватиметься перепризначення субсидій на наступний рік, у людей не має бути заборгованості.
З 2019 року Урядом ухвалено зміни , що надали право посадовим особам об’єднаних територіальних громад проводити обстеження матеріально-побутових умов претендентів на отримання житлових субсидій та інших видів соціальної допомоги, що дає змогу розбиратися у ситуаціях конкретніше.
Монетизація покликана стимулювати громадян до економного споживання.