Екологічно чисті ягоди дуже корисні для організму, адже містять більше вітаміну С, ніж цілий апельсин, а ще антиоксиданти, вітамін К, фолієву кислоту, калій та магній.
Втім, ягоди можуть викликати алергічну реакцію. За даними МОЗ, алергія на полуницю є приблизно в 6-8% дітей та 9% дорослих.
"Алергія небезпечна тим, що алерген може викликати анафілактичний шок — масивну імунну реакцію, яка призводить до ускладнення дихання. Головні алергени полуниці називаються Fra1a. Полуничний алерген Fra1а дуже схожий на алерген березового пилку. Що третя людина, в якої алергія на березовий пилок (про неї можуть свідчити нежить, набряклий ніс і сльози на початку весни), матиме дерматит після поїдання полуниці", - інформують у відомстві.
З іншого боку, полуниця, вирощена на фермерських полях обробляється фунгіцидами та інсектицидами, які стають на заваді появи плісняви та хвороб рослин.
До того ж, в Україні вільно продаються канцерогенні, нейротоксичні, отруйні чи шкідливі для гормональної системи засоби захисту рослин, як-от метилйодид, метилбромід, хлорпікрин (відомий як іприт), піраклостробін.
"Насправді полуниця небезпечна не лише алергенами. Ягоди можуть бути джерелом паразитарних інфекцій та гепатиту А, якщо виросли на забруднених фекаліями полях чи якщо їх збирали хворі на гепатит А люди. Тому ще раз: полуницю слід вирощувати з використанням сертифікованих засобів захисту та добрив і завжди ретельно мити перед споживанням", - підкреслили у МОЗ.
Таким чином, ягоди полуниці необхідно обов'язково мити, а краще — залити водою з содою (10 г на 1 літр), лишити на 10 хвилин і відкинути через друшляк. Саме таке миття допоможе очистити ягоди перед вживанням, - наголосили у МОЗ.