Сертифікація вчителів та вибори директорів: що чекає кременчуцьких освітян та учнів

Сьогодні, 30 травня, Верховна Рада підтримала законопроект «Про повну загальну середню освіту». Про це пише сайт «Всеосвіта».

Документ врегульовуватиме відносини у школах та сприятиме реалізації реформи Нової української школи не лише для учнів, а й для вчителів.

Отже, згідно з законом для кожного учня розроблятиметься індивідуальний навчальний план, а предмети школярі зможуть обирати на свій розсуд.

Також учні отримають широкі можливості для навчання у школах з мовами національних меншин. Ті ж, хто лікується зможуть вчасно засвоїти навчальну програму в медзакладах.

Вчителі будуть створювати власні освітні програми, розробляти свою систему оцінювання та заохочення учнів. Однак й вимоги до педагогів будуть суворішими - проводитиметься сертифікація педагогів та інституційний аудит.

Втім, освітяни отримуватимуть більше доплат та матимуть змогу пройти навчання у педагогічній інтернатурі чи підвищити кваліфікацію за державний кошт.

Гарна новина й для батьків, але погана для керівництва шкіл. Закон передбачає, що директор закладу обійматиме посаду не більше 2 термінів по 6 років поспіль в одному закладі, а от обиратимуть очільника школи педколектив та батьки.

Раніше ми писали, що директор кременчуцької школи №1 йде з посади.