Протягом травня працівники ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр» провели дослідження води у всіх річках Полтавщини, зокрема, й у Дніпрі на території Кременчука за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками. Про це пише Полтавщина.
Згідно з лабораторними висновками показники кишкової палички (ЛКП) у Дніпрі перевищені – 240 000. Оцінка безпечності води проводиться по індексу ЛКП (лактозо-позитивної кишкової палички), який не повинен перевищувати 5000.
Співробітник ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр» Наталя Дишлевич наголосила, що купання у воді з високим рівнем кишкової палички є небезпечним для здоров'я.
"Плавати не рекомендується в такій воді. Головне — не проковтнути річкову воду з кишковою паличкою. Люди можуть отримати серйозні розлади шлунку. У ситуації з пляжами Полтави можна їхати за місто купатися, але треба плавати в обладнаних для цього місцях, бо купання на невідомій території може бути небезпечним" - зазначила Дишлевич.
Також, за словами начальника рятувально-водолазної служби Полтави Євгена Савчука, через декілька тижнів буде братися повторний замір.
Втім, якщо рівень кишкової палички буде перевищений, то буде вирішуватися питання про заборону купання на пляжах.