Виявляється, твердження, що тополиний пух викликає алергію - міф. Його спростувала в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
Отже, тополиний пух є механічним подразником, а не алергеном. Справжнім же подразником є пилок квітів та злаків, який розноситься вітром.
А у березні чи на початку квітня чоловічі дерева тополі теж квітнуть і їх пилок подразнює слизові оболонки людей та викликає алергічні реакції. Проте пух і пилок - речі різні, наголосила в. о. міністра.
Науковці дійшли висновків, що якщо у ранньому віці дитина контактує з пилком чи тваринами, то у дорослому віці вона матиме певний "імунітет" до пилку та шерсті й вони не спричинятимуть алергії, кон'юктивіту чи астми.
З іншого боку, забруднене повітря, дим від цигарок, лікування антибіотиками та вдихання спор плісняви.
Як вижити алергікам у весняно-літній період:
- точно з'ясуйте з сімейним лікарем від чого у вас така реакція;
- вмивайтесь та промивайте ніс після прогулянок.
Звичайно, відповідальність з комунальників ніхто не знімав: бур’яни в межах міста треба вчасно косити, газони - підстригати, вулиці - мити й перейматися зеленими насадженнями в місті.
Оскільки дерева очищують повітря від оксидів азоту та сірки, які подразнюють слизову алергіків. Втім, ефективніше інших очищують повітря хвойні дерева та дуби, верби, катальпи, платани, липи й клени.
Раніше ми писали, що полуниця небезпечна не лише алергенами, а в Полтавській області немає жодної дози антитоксину від ботулізму.