Гіркота у роті: нестача вітамінів, вагітність чи навіть холецестит. Коли звертатися до лікаря?

Причини неприємного присмаку можуть бути різні від вагітності до паразитарної інвазії. Втім, найчастіше - це порушення роботи шлунково-кишкового тракту. 

Так, якщо їжа затримується у дванадцятипалій кишці, внаслідок виразки чи запалення, то людина може відчувати гіркоту в роті.

За словами лікаря-гастроентеролога Медичного центру Medicover, кандидата медичних наук Христини Квіт, найчастішою з причин гіркоти у роті є холестаз (застій жовчі). Його діагностують за допомогою ультразвукового обстеження органів черевної порожнини.

Також до шлунка може потрапляти частина жовчі з дванадцятипалої кишки, що викликає неприємні віддчуття у роті та печіння в горлі. 

До причин гіркоти в роті лікарі відносять й хронічне запалення жовчного міхура (холецистит), а ще гельмінтози (інвазія паразитами). Наприклад: лямбліоз, ехінококоз, опісторхоз.

Гіркий смак відчувають й ті, хто отруївся солями важких металів чи має порушення гормонального балансу, як от вагітність.

Запалення язика чи нестача вітаміну В12 мають схожі симптоми з гіркотою в роті, але також супроводжуються печінням язика.

Перш ніж звертатися до лікаря прослідкуйте коли у вас виникає неприємний присмак після їжі, чи коли довго не вживаєте їжу, в який час доби відчуття сильніше, тривалість, після чого зникає.

А ще зверніть увагу на симптоми, що супровожують гіркоту, як от: біль, печія, розлад травлення, важкість у шлунку після їжі, нудота тощо.

Зібравши усю інформацію зверніться до лікаря для обстеження та лікування. Не займатися самолікуванням, гіркота у роті може бути "першим дзвіночком" хвороб.

Раніше ми писали які симптоми виникають при зараженні від кліща хворобою Лайма.