Ті, кому пощастило вибратися у відпустку на море знають, що нерідко під час купання можуть вжалити морські медузи. Частіше медуз прибиває до берега під час шторму. Втім, кожен відпочивальник має знати що робити якщо вжалила медуза та як обробляти місце укусу.
Загалом чорноморська та середземноморська медузи не є небезпечними для людей, втім для дітлахів та літніх людей контакт з медузами може мати негативні наслідки.
Наслідки контакту з жалом медуз
По-перше, опік від щупальців може викликати алергічну реакцію, а також потерпілі відчувають печію, біль на місці дотику медузи. Іноді біль такий сильний, що викликає больовий шок.
Характерними симптомами також є нудота, головний біль, судоми, а от у малят до 3-х років контакт з медузою може спричинити набряки та судоми та навіть смерть.
Що робити якщо вжалила медуза
Спочатку промийте місце водою та збризніть його соком лимону або промийте розчином соди чи оцту 5%-го.
Такі маніпуляції дозволяти нейтралізувати отруту медузи. Допоможе під час укусу медузи й спеціальний гель з гідрокортизоном, а якщо ви схильні до алергії, то прийміть антигістамінні препарати та знеболювальні.
Пийте більше води та змінюйте на місці укусу холодний компрес, - це допоможе зменшити біль та вивести токсини з організму.
Чого не можна робити коли вжалила медуза
У жодному випадку не промивайте рану від жала прісною водою, адже так лише пришвидшите всмоктування токсинів у кров. А ще не торкайтеся ран голими руками, не обробляйте зеленкою йодом та спиртом - це лише погіршить стан потерпілого.
Коли наявні якісь із цих симптомів - скоріше до лікаря!
Якщо ви відчуваєте запаморочення, біль у грудях чи проблеми з диханням - одразу зверніть до медпункту. Також якщо опік довго не минає, то краще звернутися за медичною допомогою.
Тож, краще уникайте купання, коли у морі плаває безліч медуз, а особливо не пускайте туди дітей.