Працівниками Кременчуцького МРУ було проведено профілактичний рейд серед громадян міста.
Розповіли вони, що слід пам’ятати, користуючись піротехнікою.
Сумна статистика свідчить, що з початку 2019 року на території Полтавської області травмувалось внаслідок неправильного використання піротехнічної продукції 3 осіб, тоді як у 2018 році – 1 особа.
Тож, працівники ДСНС відвідали заклади розповсюдження піротехніки де розмістили листівки-пам'ятки про правильне використання такої продукції. До піротехнічної продукції належать хлопавки, петарди, бенгальські вогні, феєрверки. Купувати можна лише ту піротехніку, яка має інструкцію українською мовою, це значить, що вона сертифікована, бо часто зустрічаються у продажі піротехнічні вироби без жодного зазначення до правильного використання, що може призвести до лиха. Варто звернути увагу і на саму упаковку піротехніки, адже її пошкодження, може вказувати на те, що продукція неправильно транспортувалась та зберігалась, що впливає на її «вибухові» властивості і, як наслідок, може бути травмування людини від спрацювання.
Використовувати піротехніку можна на відкритій території, де поруч немає дерев, електропередач.
Категорично забороняється дітям гратися петардами, хлопавками, бенгальськими вогнями без нагляду дорослих, а дорослим, у свою чергу, залишати такі речі в легкодоступних для дітей місцях.
Техніка безпеки під час використання піротехнікою вимагає обережності, адже випадкове потрапляння, наприклад, петарди, у людину чи тварину, може призвести до трагічних наслідків.
Проводячи рейд, помітною для працівників ДСНС стала зацікавленість до такої інформації громадян нашого міста, зокрема, дітей. Вони слухали з уважністю, і більшість діток відразу відповідали «а я знаю, що без мами чи тата петарди до рук брати не можна», -розповіли у Кременчуцьке Управління