У Полтаві діє мобільна група "поліції проти насильства" або як її ще називають "ПОЛІНА". До групи входять: дільничний, патрульні, іноді ювенальні поліціянти чи представники служб захисту дітей.
За програмою Національної поліції України такі мобільні групи мають співпрацювати з жертвами домашнього насильства і їх кривдниками.
Вони уповноважені виносити термінові заборонні приписи стосовно домашніх агресорів, складати адміністративні матеріали, консультувати й надавати правову допомогу потерпілим.
За час своєї роботи з 1.07 було опрацьовано 267 викликів щодо домашнього насильства. А от у Кременчуці таких груп поки що немає.
Отже, за липень було винесено 19 тимчасових заборонних приписів та складено 13 адмінматеріалів за ст. 173-2 КУпАП (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування).
Нагадаємо, що термінові заборонні приписи виносяться на строк до 10 діб та зобов'язують кривдника залишити місце проживання (перебування) постраждалої сторони, можуть забороняти вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалого чи будь-які контакти з ним.
Раніше перший заступник голови Нацполіції В'ячеслав Аброськін писав на своїй сторінці у Фейсбук: "Поки не буде відповідних законів, які захищають дітей, наших маленьких громадян будуть гвалтувати та вбивати".
Тож, поліція намагається впроваджувати превентивні заходи та нові програми запобігання насильству.