На Полтавщині правоохоронці викрили злочинну групу інтернет-шахраїв. Відео

Нацполіція Полтавщини завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо інтернет-шахраїв, які організували торгівлю сільськогосподарською технікою через мережу. 

А викрила угруповання ще у березні поточного року київська кіберполіція, тоді ми писали про обрання міри запобіжного заходу для менеджера однієї з фіктивних компаній.

Усього, як повідомляють слідчі, членів групи було четверо. Вони організували в мережі близько десятка фіктивних фірм, які реалізовували с/г техніку за заниженими цінами.

Оплату за товари приймали на електронні рахунки. Довірливі клієнти сплачували передоплату картками, а товар так і не отримували.

Свою діяльність горе-продавці приховували за допомогою комп'ютерних програм, так званих веб-анонімайзерів та проксі-серверів, що мали перешкоджати ідентифікації IP-адрес комп'ютерів з яких шахраї здійснювали продажі. 

Завдяки такому "бізнесу" злочинці отримували більше мільйона гривень щомісяця. Наразі задокументовано близько 65 фактів шахрайства по всій території України загальною сумою в 2 мільйони 200 тисяч гривень. 

Усі матеріали передані до суду. Чотирьом підозрюваним інкримінують злочини передбачені ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 200, ч. 2 ст. 361 КК України.

У поліції застерігають громадян від переказів коштів через мережу. Кажуть, аби не потрапити на гачок до шахраїв, слід виконувати прості правила:

- не купувати товари за передоплатою. Краще користуватися такою моделлю: замовив, оглянув, заплатив на пошті.

- не переказувати кошти на гаманці електронних платіжних систем;

- вимагати від продавця копію паспорта, якщо він вам надав лише номер банківської картки для оплати. Якщо це інтернет-магазин - вимагати реєстраційні документи.

- звертати увагу на розбіжності в даних продавця та власника банківської картки.