Побори та свавілля в дачному кооперативі: голова-самозванка без згоди кременчужан здає зрошувальну систему на металобрухт

До нашої редакції звернулися члени кооперативу «Дормашівець», який розташований у районі між Потоками та Щербаками. Люди скаржаться на самоуправство з боку голови кооперативу Зої Дряпихи, яка ініціювала здачу системи зрошення на металобрухт.

Колись воду дачникам проводив завод Дормаш, а зараз уже тиждень як систему водопостачання демонтують працівники фірми, з якою голова уклала договір.

За словами членів кооперативу, вона зібрала підписи лише у половини дачників, а зауваження та скарги з боку решти - ігнорує.

Система робоча, кажуть дачники, але останнім часом не функціонувала, тому через відсутність поливу багато людей покинули свої ділянки й у кооперативі залишилося усього вісім членів, з яких четверо - підписують все, що скаже голова. 

Кременчужани кажуть, що полив є не у всіх, тож 70% людей залишилися без централізованого водопостачання. А от пані Дряпиха нас запевнила, що система зрошення давно не функціонує: цистерни начебто вже діряві, як і труби.

Усього на території кооперативу було 20 цистерн об’ємом в 1100 літрів, серед яких цистерни з алюмінію та нержавіючої сталі, а ще велика кількість труб та естакади для цистерн. Усе це «поїхало» на металобрухт.

Спочатку члени кооперативу обурювалися, навіть викликали поліцію. Поліціянти подивилися на документи, які їм надала голова кооперативу й поїхали, бідкаються дачники.

Зараз вони збирають гроші аби винайняти адвоката та подавати до суду щодо свавілля голови кооперативу. Кажуть, вона хоче привласнити частину коштів від здачі металобрухту собі й вводить в оману членів кооперативу стосовно ціни за якою здавали метал.

У свою чергу, голова кооперативу запевнила, що в неї всі документи є й згідно з статутом вона має право проводити демонтаж, якщо є хоча б 50% підписів членів кооперативу, а гроші, які вони отримали від здачі металу витратять на викуп у сплату приватному підприємству боргів за електроенергію та ремонт освітлення на території кооперативу.

Фірма, якій здали майно кооперативу, вже перерахувала на банківський рахунок більше мільйону гривень. А щодо судового позову, пані Зоя каже: «Нехай судяться. В мене усі документи є».

Колишня голова кооперативу натомість каже, що згідно зі статутом, Дряпиха взагалі не має права розпоряджатися майном кооперативу, бо вона з 2018 року втратила повноваження, а от заново її ніхто не переобирав.

Щодо освітлення, то дачники кажуть, що раніше голова збирала з них кошти на покупку трасформатора та щитової. 

Щитову купили за 46 тисяч гривень. За борги з приватним підприємством, що постачало кооперативу світло теж розраховувалися власники ділянок. А тих, хто не хотів платити, просто відрізали від ліній електропередач.

Також людей дістали постійні побори з боку пані Дряпихи. Кажуть, що збирала з них по 140 гривень за землю замість законних 45 грн. За членство дачники платять по 400 гривень. Куди витрачаються кошти голова не звітує, зборів не проводить.

Отже, освітлення, кажуть власники ділянок, на території кооперативу нормальне, тож на нього коштів витрачати вже не треба. 

Тому тепер, коли дізналися, що голова поздавала металобрухт, будуть вимагати аби усі кошти були повернуті громаді, а дорога була відремонтована.  

Фото та документи надали читачі