У липні поточного року Рахункова палата проводила аудит ефективності використання субвенції з державного бюджету щодо ремонту доріг в Полтавській області.
У восьми областях, зокрема, й в Полтавській було виявлено порушення. Так, постачальником асфальтобетону для ремонту доріг у Полтавській області був завод, який «розташовувався» в приватній однокімнатній квартирі у місті Сумах. Так, ТОВ «Тера Нет» продали асфальту на 215,3 тис. грн. Юридична адреса ТОВ «Тера Нет» - Суми, вул. Інтернаціоналістів, 55б, кв. 81.
Оплачена і прийнята у грудні 2018 року проектно-кошторисна документація на 22 об'єкти Полтавської області на суму 28,9 млн грн (замовник не мав претензій до обсягу та якості документів) раптово повернена виконавцям на доопрацювання і на час аудиту у березні 2019 року була відсутня на об'єкті контролю.
У цій же області аудитори виявили проекти на виконання ремонтних робіт, які відрізнялися лише титульними листами.
Незважаючи на різні довжину і місцезнаходження ділянок доріг, у проектах співпадали показники тоннажності перевезення, звалювання дерев, збору і перевезення сміття, кількості пнів для корчування.
Навіть кількість встановлених дорожніх знаків (93 шт.) була однаковою, а це ділянки доріг у різних районах області.
Виявлено і безпідставні видатки з експлуатаційного утримання доріг. Своєрідне ноу-хау запровадило ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» – «періодичний/поточний огляд дороги на автомобілі».
Це підприємство нібито здійснило 176 (6 разів на день щоденно впродовж місяця) періодичних/поточних оглядів дороги М-03/–Машівка–Карлівка (в межах Карлівського району).
Зазначене призвело до штучного завищення вартості виконаних робіт із зимового утримання на 149,3 тис. гривень.
Також, ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» "списало" 2,7 млн грн на оплату праці працівникам-привидам (42 штатні одиниці, а реально працювала 31 особа), фінансування неіснуючої лабораторії та на засоби контролю й дозвільні документи.
Ще виявилося, що "Агенство" не має технічних паспортів на передані автодороги, відомостей про попередні ремонти та документації на підтвердження витрат та обсягів виконаних ремонтних робіт. Загальна сума робіт, що ніяк не підтверджені - 4,7 млн грн.
Усі висновки передані до НАБУ. Там відкрили кримінальне провадження за фактом можливого складання і видачі завідомо неправдивих офіційних документів службовими особами ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області», ТОВ «СК «Автострой», ТОВ «УСП «Інспецпроект», ТОВ «УСП «Укрбудпроект» та ТОВ «Держдорпроект».
В діяльності цих підприємств вбачаються порушення передбачені ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).
5 серпня Солом`янський районний суд м. Києва ухвалив клопотання детектива НАБУ щодо проведення експертизи у справі. Розслідування триває.
Раніше ми писали про 33-х мільйонний тендер на ремонт дороги від Кременчука до Горішніх Плавнів.