Кременчук чекає на всезагальний порив мережі водопостачання. А за виток води, який стається через щоденні аварії мешканці заплатять. Це визнає керівництво «Кременчукводоканалу», більше того, вони заявляють, що у Києві про це знають і нічого з цим вдіяти не можуть.
Сьогодні у Кременчуці відбулося відкрите обговорення питання необхідності схвалення інвестиційної програми КП «Кременчукводоканал» на 2020 рік.
І дуже моторошні зізнання виказали керівники підприємства. Місто чекає комунальна катастрофа.
Відтак представниця виступила з доповіддю і пояснила, що на програму інвестування потрібно 27 273 000 грн . На водопостачання з цих грошей потрібно 7 692 000 грн, а на водовідведення - 19581000 грн. Всього з цих грошей на амортизацію просять 14580000 грн, а на виробничі інвестиції – 12693 000 грн.
За ці гроші планують переоснастити насос водопостачання. Ця техніка повністю зношена. Тому придбання нового обладнання дозволить зменшити і витрати на електропостачання.
Також гроші просять для обладнання, яким будуть замірювати якість води. За умови придбання такого обладнання, обіцяють, що якість води зможуть перевіряти відповідно до Європейських вимог.
Серед усього просить водоканал купити й автомобіль МАЗ з майстернею – за трохи більше 2 мільйонів гривень, та оснащення 2-х майстерень по більше 2 мільйонів гривень кожна.Також їм потрібний повітря дув. Серед усього і новенький екскаватор майже за 4 мільйони гривень.Потрібен водоканалу і колектор, який коштує 17 мільйонів, але який будують поступово.
На заході були присутні депутат Сергій Костромінов та Оксана Піддубна.
Остання озвучила ряд питань до представників водоканалу.
- Чим відмінні майстерні?
- Одна для водовідведення, інша – для водопостачання, відповідно різне обладнання. Ми вмовили нацкомісію і нам дозволили включити техніку, адже у принципі , в основному включають тільки заміну мереж. Але протягом 5 років ми нічого не купували, на 5 років пишуть у програму екскаватор, але гроші не виділяють.
Піддубна спитала:
- Ну все купується, щоб ремонтувати мережу, але що ж з самою мережою?
- - Наразі програма включає всього 14 мільйонів. Можна робити більше, але тоді треба у тариф населення включати сумму, чи зрозуміє населення нас тоді? Або інший варіант – бюджет міста. Інших варіантів немає. - відповів представник водоканалу.
У місті 271 км мереж, з них – 62 % зношені повністю. Всього тільки 4 км закладається на ремонт у 2020 році.
При цьому втрати води через ці пориви – фантастичні.
Керівник водоканалу повідомив, що втрати по багатоповерховим будинкам, де є загально будинковий і по квартирний лічильники до 30%. Поки що люди сплачують по квартирним лічильникам. Також є і таке, що хтось ставить магніти на лічильники. Є таке, що тече вода в унітазі, де немає лічильників, тощо.
Піддубна наголосила, що виходить, що відповідальна людина змушена сплачувати за безвідповідального сусіда, або за якісь проблеми не в її квартирі.
- - Наводьте порядок у ваших багатоповерхових будинках – заперечив керівник водоканалу. Це не проблеми водоканалу! Це проблема будинку!
- Мережі не замінюються і ввесь час рвуться – і це одна з головних причин нестачі по водоканалу, наполягала депутатка.
- - Якщо так і далі буде йти, то ці пориви будуть не кожні 200 метрів, а кожні 2 метри, - заявила Піддубна.
- - Воно до цього у всій Україні йде, нажаль, - спокійно перебив директор водоканалу депутатку. І це все знають НКРЄКП, і всі про це кажуть, але не знають, де взяти гроші для заміни мереж.
Наразі у Кременчуці відбувається 4-5 поривів мережі щодня. Закуплена техніка згідно програми лише дозволить триматися на «плаву».
- -Що ми чекаємо? Всезагального пориву мережі всього міста? – спитала Піддубна.
-Хоч як, ми не хотіли би, справитися з цим зможемо, якщо бюджет буде допомогати, інакше ніяк! – запевнив керівник водоканалу.
Кошти використовують не раціонально – купуються квіточки по завищеним цінам, премії чиновникам, а потім коштів не вистачає на мережі, - підсумувала депутатка.
Сергій Костромінов пояснив, що це питання не до працівників водоканалу. На заміну усієї мережі водопостачання та водовідведення міста потрібні 2 мільярди гривень. До цього на одній з вулиць замінили відрізок труби, але там не працює колектор. Асфальтом все це діло закрили за бюджетні кошти, а на наступний знову вскривати треба, якщо знайдуть гроші на колектор. Ось так працює вся система.
Всього поміняли за 4 роки 8 км труб.
Депутати попросили "Кременчукводоканал" ініціювати та створити проект рішення на сесію міської ради.