Ще 18 жовтня Верховна Рада ухвалила у першому читанні проєкт постанови «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2020 рік» № 2000-П.
Проект містить висновки та рекомендації Кабінету міністрів щодо проекту Закону України про Державний бюджет України на 2020 рік.
Серед рекомендацій стосовно того, як збільшити доходи бюджету через податкові надходження, у документі йдеться й про унормування питання оподаткування та регулювання обігу криптовалют.
А у соціальній сфері депутати внесли такі рекомендації:
- збільшити витрати охорону здоров’я та профілактично-оздоровчі заходи та об’єкти загалом на 3,9 млрд грн.
- збільшити видатки на забезпечення та розвиток середньої та шкільної освіти, заходів та об’єктів культури, будівництво спортивних об’єктів для дітей і молоді, функціонування музеїв, субвенції місцевим бюджетам у сфері освіти, культури та спорту, а також на державну підтримку кінематографії загалом на 2,7 млрд грн.
- опрацювати питання встановлення нових розмірів допомоги при народженні дитини: за першу дитину – 100 тис. грн, за другу – 200 тис. грн і 400 тис. грн – за третю та кожну наступну дитину.
Зазначимо, що в попередній редакції було закладено 90,5 млрд грн - на витрати в сфері охорони здоров'я, 56,1 млрд грн - на освіту.
А от витрати на ЖКГ у сумі 2,5 млрд грн, на оборону - 103,9 млрд грн, на соцзабезпечення - 293 млрд грн залишили без змін. У бюджет закладуть прожитковий мінімум на рівні 2189 грн та мінімальну зарплату - 4723 грн.
Вже до 3 листопада Кабмін має подати проєкт державного бюджету на 2020 рік на розгляд до Верховної Ради.