Штрафи за стерті шини: що треба пам'ятати кременчуцьким водіям

Синоптики прогнозують у грудні дощі, снігопади та морози. Словом, погода буде мало радувати автомобілістів. А тим, хто ще не "перевзувся" у зимову гуму юристи "Дорожнього адвоката" нагадують про штрафи за стерту гуму на шинах.

Так, в ЗУ "Про ПДР" ст. 31 п. 4.5 прописано, що забороняється керувати автомобілем з висотою малюнка протектора шин менше ніж:

- 1,6 мм для легкових автомобілів та вантажних з масою до 3,5 т;

- 1,0 мм для вантажних автомобілів з масою понад 3,5 т;

- 2,0 мм автобусів;

- 0,8 мм мотоциклів і мопедів.

Крім того, не можна їздити на шинах різних моделей з різними малюнками протектора, а також якщо шини пошкоджені.

Якщо поліціянти під час зупинки авто встановлять, що висота протектора шин нижче за допустиму, то випишуть водієві штраф у розмірі 340 грн.

Також законодавством дозволяється інспекторам поліції тимчасово затримувати авто до заміни шин. Якщо ж водій "попадеться" вдруге, то його можуть позбавити права керування на строк від 3 місяців до пів року.

Страхові компанії відмовляють повертати страхові виплати у разі ДТП, якщо водій на момент аварії порушував цю норму.

Водії зобов'язані стежити за станом шипів та не допускати значення нижче 4 мм для зимового комплекту покришок в б/у стані.

Відновлення протектора можливо, тільки якщо шини мають маркування «U» або «Regroovable». Це маркування означає, що виробник заклав додатковий шар гуми для нарізки нових протекторів. 

Для процесу відновлення шина повинна мати 3 мм запасу, тоді у майстерні вам оновлять гуму й вона послугує ще певний час.

Пам'ятайте, що використання зношених шин погіршує керованість автомобілем та збільшує витрати бензину.

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм та Телеграм, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Кременчука та регіону.