Замість хліба, доріг і ліків - газетки! У Кременчуці скандал довкола 10 млн грн на монополію слова

Замість УЗД дітям, доріг перехожим, зниження тарифів – комунальну газетку читайте!

У Кременчуці суспільство обурилося діями місцевої влади. Своє обурення активісти міста Кременчука прийшли висловити на засідання депутатської комісії з питань промисловості.

Що кременчужан обурило, так це наступне: у той час, коли в бюджеті утворилася дірка і на соціальні програми коштів не вистачає, влада планує виділити 10 мільйонів гривень на створення та друк комунальноїгазети. При цьому ми писали раніше, що у бюджеті не вистачає грошей на медичне обладнання для дитячої та дорослої лікарні. Це ще не все! Комунальну газету раптом вирішили створити самісінько перед виборами. Звісно, представники нинішньої влади планують іти на вибори, тому газета і знадобилася саме зараз. "Кременчуцьки новини" з суцільно позитивними новинами про досягнення місцевих чиновників планують запустити вже у наступному році.

На засіданні виступила Тетяна Донченко, яка є журналісткою а також тренеркою «Відкритих даних».

Вона зазначила, що дірка у бюджеті міста 150 млн грн, до кінця року вона буде – 250 млн грн. Скорочуються видатки на соціальні програми. І ось у цей не легкий час КТРК просить гроші на газету. Донченко підозрює, що ініціатива ця виходить не від КТРК, а скоріше від влади, яка хоче створити газету за 9 360 000 грн та при цьому дати окремо КТРК більше 18 мільйонів гривень.

-         - У нас що, нормальні дороги? Може ми вирішили проблеми з медициною? Може ми купили ангіограф, на який у нас зараз немає грошей? Чи ми купили апарат УЗД у дитячу лікарню? Присутній пан Середа (керівник управління охорони здоров’я міста Кременчука) краще може розповісти, куди можна направити ці гроші!

Активісти зазначили, що тираж 44 000 примірників створює монополіста у Кременчуці. Адже такий тираж – більший ніж усі разом взяті видання. Закон захищає право на інформацію. Але це є вже монополізм у сфері інформації. Тож інформація буде однобоко подана, при цьому ЗМІ міста Кременчука можуть залишитися без роботи. Адже даний проект за кошти місцевого бюджету знищить місцеву пресу.

Як журналіст Донченко зазначила, що міський голова Віталій Малецький не спілкується з журналістами міста, натомість всю інформацію віщає через КТРК, у якій все викладається у позитивному світлі.

Донченко нагадала, що законом забороняється створення державою та місцевими органами влади таких ЗМІ. Але влада створила «ноу-хау», таку собі «лазєйку»: видання створює комунальне підприємство КТРК.

Пані Тетяна запропонувала досвід інших міст, коли влада провела тендер на право висвітлення інформації щодо діяльності виконкому і перемогла незалежна газета, у яку зробили вкладку.

-        -Але не робіть спробу цензури і монополізації ринку! – підсумувала журналіст.

Активісти вказали й на те, що на сайті міськвиконкому вони опублікували петицію.

Керівник юридичного департаменту Валерій Мирошниченко нагадав, що згідно закону вони мають публікувати прийняті рішення. Активісти заперечили, що натомість вони мають право замовляти друк у існуючих приватних газетах. Що доречі, сприятиме малому бізнесу.

При цьому нагадали про те, що КТРК фігурує у кримінальному провадженні. Підприємство звинувачують у розтраті міського бюджету на передвиборчу програму нардепа Юрія Шаповалова.

Також активісти зазначили, що газета, якщо її надрукують стане партійними агітками. Це буде протиріччям Європейським засадам захисту свободи слова.

Виступили і представники учасників АТО.

- Кременчук перетворився на передвиборчий полігон. Ми би не хотіли, би щоб дане видання дискредитувало опонентів влади на виборах. Хочеться вірити у добрі наміри, але судячи з тої інформації, яку ми маємо, у нас виникають сумніви щодо доцільності даних методів. Це нездорова конкуренція, адже, хто не пішов би в мери, у Малецького будуть переваги! - наголосив військовий.

Голова комісії та голова юридичного департаменту Валерій Мирошниченко дав доручення вивчити питання монополізації ринку ЗМІ.

Також журналісти запитали, чому не проводилося опитування, з приводу того, чи потрібна кременчужанам безкоштовна газета, яка потрібна? Адже можна тоді не створювати газети, але оплатити місцевим мешканцям підписку на вже існуючі видання, які їм до вподоби.