Учора, 14 січня, ВР ухвалила законопроект, що передбачає зміни до нормативних актів (Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про металобрухт», Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»), які допоможуть вивести з тіні ринок металургійної сировини та операцій з металобрухтом.
У документі йдеться про скасування поділу металобрухту на промисловий та побутовий. Планують також спростити вимоги до заготівлі брухту, щоб заготовляти могли навіть дрібні підприємства.
Скасують й акти обстеження, які наразі видаються місцевими адміністраціями, а також вимоги щодо наявності брухтопереробного та вантажопідйомного обладнання.
"Діяльність із заготівлі металобрухту є підприємницькою діяльністю, за суб’єктами здійснюють контроль державні органи в межах своїх повноважень", - йдеться в документі.
Документ передбачає дозвіл розрахунку готівкою, скасування необхідності надання документів про особу, яка здає брухт. Спростять й процедуру приймання металобрухту від фізичних осіб.
Законодавці вважають, що такі методи дозволять провести детінізацію ринку металургійної сировини, адже документ спрямований на те, щоб операції з металобрухтом були прозорими.
Крім того, громадян, що заготовляють сировину, зобов'яжуть сплачувати податки в державну казну.
Довідково
За оцінками експертів об'єднання підприємств «Укрметалургпром» брухтозаготівля в 2019 році склала близько 3200 тис. тонн з них понад 80% знаходиться в тіні (2560 тис.т).
Відповідні надходження в бюджет в 2019 році становитимуть - 45,7 млн. грн. Запропоновані заходи щодо детінізації ринку металобрухту створять передумови для легалізації брухтозаготівельного бізнесу і виведення його з тіні, що в свою чергу, дозволить збільшити надходження до бюджету в 20 разів – близько 914 млн. грн.