Сьогодні з 9-ї ранку біля приміщення міської ради зібралося 50 приватних асенізаторів та вимагають у влади пояснень чому у конкурсі на вивезення рідких відходів виграла КАПТ 1628, а їм ніхто про конкурс, який провели 17 лютого, не повідомляв.
"Це близько третини від тих машин що є у Кременчуці. У них фопи, вони займаються вивозом нечистот по місту. У конкурсі з двох лотів: тверді та рідкі відходи перемогло КАТП 1628. Але у КАТП немає автомобілів, щоб вивозити рідкі відходи. Зараз установлена ціна для комунального підприємства - 163,14 гривень за куб а хочуть підняти до 180 гривень. Де ж покращення?", - каже депутат Кавунник.
На місяць якщо викачувати двічі, то вийде більше тисячі гривень, а це не реальні кошти кажуть містяни. У квартирах платять по 10,50 за каналізацію, тобто в місяць десь 100 гривень, а в приватному секторі 400 на сьогодні.
"До чого оці забирання під себе бізнесу? Чому йде підвищення ціни? Чому не сказали про проведення конкурсу приватним асенізаторам?", - запитав Дмитро Кавунник в представників виконкому.
Іван Москалик у відповідь зазначив, що мовляв усі знали, хто хотів, той приходив на комісії: "На виконання вимог Закону України "Про відходи" орган місцевого самоврядування повинен був провести конкурс на визначення виконавця послуг. Ми це зробили й розпочали його з минулого року. Зараз говорити про те, що ніхто про цей конкурс не знав - це значить надавати некоректну інформацію. Передувала конкурсу регуляторна комісія по визначенню питання приймання стічних вод у каналізаційні мережі КП "Кременчукводоканалу" в рамках якої ми обговорювали питання про послуги з вивезення відходів. Засідання комісій і регуляторної групи відбувалося неодноразово".
"А хто про це чув? Хоч в одній газеті є, що ви опублікували що ви почали проводити тендер? Це стосується усіх мешканців міста. Які умови тендера, вони є написані хоч в одній газеті? Ви хоч позвонили до підприємців і сказали люди організовуйтеся будемо спілкуватися?" - обурюються підприємці.
"Конкурс був прописаний таким чином, що якби вони й дізналися, то не змогли б брати участь бо немає авто для твердих відходів, а у КАТП - для рідких. Це мали бути два різних лоти й хлопці б виграли, але ціль була - захоплення цього ринку", - переконаний депутат.
Адже зараз підприємці вивозять за 70-80 гривень, а монополіст вивозитиме за 160. Тому у виконкомі укладатимуть угоду, а потім угоди укладатимуть з мешканцями. У КАТП є три автомобіля, а працює один. Цього для міста мало.
Асенізатори кажуть, що на Кахновку, де стоїть німецьке обладнання для очистки возити стоки їм не дозволяють. Поки возили на СП-17 й стояли по годині в черзі щоб вилити.