Дитбудинки на Полтавщині трансформують у медичні заклади

Про трансформацію дитячих будинків в медичні чи реабілітаційні заклади повідомив заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль під час селекторної наради з департаментами ОДА, зокрема, департаментом соцзахисту, охорони здоров’я та служби у справах дітей.

У будинках дитини, де жили діти до 3-х років тепер перебуватимуть хворі діти, що потребують реабілітації. А здорові діти будуть влаштовані в сім’ї, будинки сімейного типу чи патронатні родини.

Наразі на Полтавщині є чотири патронатні сім’ї (Решетилівського, Козельщинського, Хорольського та Диканського районів), що опікуються дітьми. За минулий рік у них перебувало 23 дитини. Деякі з них повернулися в біологічну сім’ю, інші були усиновлені чи влаштовані у будинки сімейного типу.

Один заклад МОЗ - це наш Кременчуцький обласний спеціалізований будинок дитини. Зараз там проживає 110 дітей віком до 6 років: 64 сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, за заявою батьків - 46 малюків.

У 2020 році на Полтавщині заклади реорганізують приєднавши Варварівську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат Карлівського району до Микільського навчально-реабілітаційного центру; Миргородську спеціальну загальноосвітню школу I-III ступеня до Полтавської спеціалізованої школи-інтернату I-III ступеня; Якимівську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат Лохвицького району до Розбишівського навчально-реабілітаційного центру з поглибленим професійно-трудовим навчанням.

За словами в. о. директора Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Галини Власюк, діти й педагоги залишаться в закладі, просто зміниться структура закладів та напрямки їх роботи.