З 1 вересня цього року ціна на навчання для вступників на популярні спеціальності складатиме не менш 60% від суми, яка передбачена на оплату навчання на бюджетних місцях.
Втім, в уряді повідомляють, що вартість навчання для українців буде коригуватися в залежності від доходів людей у регіоні.
Так, держава витрачає на навчання студента-бюджетника у середньому 43 тис. грн, а от середня ціна за контракт по Україні 16,5 тис. грн.
За словами Міністра освіти і науки Ганни Новосад, саме підвищення ціни на навчання дозволить забезпечити якісне навчання для кожного студента.
Уряд встановив мінімальна вартість навчання на 38 спеціальностей, що найбільш популярні, серед них такі: право, економіка, політологія, менеджмент, маркетинг, міжнародні відносини, журналістика, фінанси, дизайн, туризм, готельно-ресторанна справа та інші.
А от на інші 83 спеціальності: інженерні, технологічні, гуманітарні, природничі, аграрні, педагогічні науки, - ціни не будуть підвищувати.
Підвищення ціни на навчання проходитиме поступово: у 2020-му - 60%, у 2021 – 70% та у 2022 – 80%. Підвищаться ціни й в приватних вишах, що отримуватимуть державне фінансування.
Топ-5 дорогих закладів вищої освіти в Україні за версією ТСН:
На 1 місці - факультет охорони здоров’я Київського національного університету Тараса Шевченка (рік навчання на медика англійською 71 500 грн.)
На 2-му - Києво-Могилянська академія. Рік навчання на юриста чи на міжнародника - 50 000 грн.
3-тє місце - факультет міжнародних відносин у Київському міжнародному університеті - 46 400 грн.
4-те місце - Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенко Карого за рік навчання на режисера театру ляльок доведеться заплатити 37 852 грн.
5-ка лідерів - Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського" - на інформаційних системах та технологіях треба викласти 32 000 гривень.