Працівники Держаудитслужби в Полтавській області провели моніторинг закупівлі на 9 360 тис. грн щодо послуг з друку та доставки газети «Кременчуцькі новини». Про це написала у Фейсбуці представниця ГО "Європейський клуб" Лариса Гориславець.
Підставою для здійснення моніторингу тендеру була інформація від громадських об'єднань, про те, що в закупівлі наявні ознаки порушення законодавства у сфері публічних закупівель.
Моніторинг було розпочато 26 лютого 2020 року, а оприлюднено результати 3 березня.
У аудиторів виникло запитання щодо переможця тендеру ТОВ «Видавничий будинок «Кераміст».
"В ході проведення моніторингу процедури закупівлі постала потреба в отриманні пояснення з наступного питання: На які законодавчі акти послався учасник-переможець закупівлі ТОВ «Видавничий будинок «Кераміст» надавши у складі тендерної пропозиції пояснювальну записку від 21 грудня 2019 вихід. № 24-12/291?" - йдеться у повідомленні.
Аудитори проаналізували усі документи та дійшли висновку, що тендерні пропозиції ТОВ «Видавничий будинок «Кераміст» та ТОВ «Фактор-друк» не відповідають "тендерній документації в частині документального підтвердження учасників кваліфікаційних критеріїв", а саме: ці компанії не надали інформацію про наявність працівників відповідної кваліфікації.
У тендерних пропозиціях відсутні документи які підтверджують трудові відносини та освіту працівників, зазначених у довідках, які надали учасники:
- ТОВ «Видавничий будинок «Кераміст» - Довідку від 24.12.2019 № 24-12/282 з чисельністю працівників 19 осіб;
- ТОВ «Фактор-друк» - Довідку від 23.12.2019 б/н з чисельністю працівників 8 осіб.
Аудитори Держаудитслужби встановили, що пропозиції учасників ТОВ «Видавничий будинок «Кераміст» і ТОВ «Фактор-друк» не відповідають умовам тендерної документації.
А значить замовник порушив норми законодавства прийнявши рішення про намір укласти договір з ТОВ «Видавничий будинок «Кераміст» (протокол засідання тендерного комітету від 10.01.2020 б/н).
"Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, зокрема в межах законодавства вжити заходів щодо розірвання договору, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель, викладеного у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявленого порушення", - йдеться у висновках моніторингу.