У Кременчуці на самоізоляції перебуває 25 осіб: епідеміологічну ситуацію в місті обговорили на виконкомі

Сьогодні на засіданні протипідеміологічної комісії виконкому в Кременчуцькій міській раді обговорили питання щодо ситуації із захворюваністю на коронавірус та інші інфекції.

На цьому тижні на пневмонію захворіло 166 осіб, з них 128 госпіталізовано. Епідеміологи констатують зменшення рівня захворюваності на 35 %. На грип на тижні захворіло 73 особи, госпіталізовано 71 людину.

У інфекційному відділенні знаходиться 24 пацієнти, з них 9 з пневмонією, 6 із ГРВІ, 3 із грипом, у дитячій лікарні перебуває 44 дитини, 1 дитина з ГРВІ, на грип захворіло 14, ангіною хворіє 6, пневмонією - 4.

На сьогодні у Кременчуці підозр на коронавірус не зареєстровано. У той самий час станом на 20.03 в місті на самоізоляцію переведено 25 осіб, з ними налагоджений контакт, запевнили у міськраді.

Для інфекційного відділення закупили 25 експрес-тестів на коронавірус, а також лікарня інтенсивного лікування отримала у вигляді благодійної допомоги 100 тестів, а 12 тестів було передано дитячій лікарні.

Для населення епідеміологи пояснили, що проводяться тести при підозрі на коронавірус, тобто якщо особа має клінічні ознаки й повернулася із-за кордону, то її перевірять. У інших випадках громадян з пневмонією не перевіряють.

"Є інформація, що начебто двома потягами повернулися люди з Італії. Що про це відомо?", - запитав мер.

Наразі списки провідників та пасажирів уточнюються, з ними налагоджують зв'язок. Представники управління охорони здоров'я повідомили, що матимуть інформацію до кінця дня.

На виконкомі наголосили, що усі, хто повернувся із-за кордону, мають повідомляти про своє прибуття на лінію 15-63 чи своїх сімейних лікарів й перебували в самоізоляції до 14 днів.

На сьогодні планові пацієнти із лікарень готуються на виписку, вони будуть перебувати на звязку з сімейними лікарями.

Щодо інформації про відсутність засобів захисту в дитячій лікарні, то офіційно повідомляється, що костюми видають працівникам, коли є пацієнти з підозрою на коронавірус. А загалом лікарня забезпечена засобами індивідуального захисту.

Також на виконкомі обговорили питання довозу медпрацівників до роботи й наголосили, що тих, хто живе поза містом, треба відпустити у відпустку на період карантину, бо возити з Власівки чи інших районів одного медика не раціонально, наголосив мер.

Медичні працівники мають їздити поза чергою та безкоштовно. Вони будуть пред'являти водіям посвідчення, зразки яких будуть затверджені на виконкомі.

Громадяни мають пропускати їх у транспорт поза чергою. У маршрутках та комунальному транспорті медики будуть їздити безкоштовно.

З понеділка комунальні автобуси будуть їздити без кондукторів. Ймовірно, що в салоні їздитиме представник Нацгвардії чи патрульні. Це питання опрацьовується наразі.

Такими діями влада сподівається запобігти конфліктам, що виникають через обмеження кількості пасажирів у транспорті.

Поліціянти та патрульні будуть контролювати по місту аби ніхто не торгував на ринках та на вулицях й штрафуватимуть порушників.

"У Кременчуці медики в транспорті будуть їздити безкоштовно. Наші медичні працівники сьогодні реально на «передовій».

Ми прийняли рішення на період карантину всім транспортним підприємствам міста забезпечити позачерговий, безоплатний проїзд працівників галузі охорони здоров’я.

Медикам треба лише пред’явити службове посвідчення або перепустку. Звертаюся до всіх кременчужан, користуйтеся громадським транспортом лише за нагальної потреби!", - написав мер Малецький у Фейсбуці.