У Кременчуці станом на сьогодні зареєстровано ще 14 нових випадків корона вірусної хвороби. У самому епіцентрі знаходяться насамперед працівники «швидкої», які щодня контактують із чималою кількістю хворих, виїжджаючи на виклики.
На станції «швидкої» у Кременчуці наявні передані волонтерами захисні костюми, маски, антисептики, дезінфектори, захисні щитки-екрани, про які знають усі працівники. Однак їх видають не всім й це дивує та обурює містян.
З власних джерел нам стало відомо, що лише з 20 квітня на виклики про підозру коронавірусу, начебто, почали видавати захисні костюми і водіям «швидких». До цього у захисних костюмах, які передали волонтери, їздили лише фельдшери.
"Працюю 5-ту зміну, після того, як вийшов з лікарняного, й жодного разу під час виклику про підозру на коронавірус не одягав костюм. Фельдшери одягали, а мені не давали. Зараз начебто почали видавати хлопцям костюми, як буде далі не знаємо", - наголосив співробітник станції.
Водіям видають по одній медичній масці на зміну, ані респіраторів, ані рукавичок, ані костюмів, ані окулярів. Кременчужани кажуть, коли почалася епідемія, то навіть шили маски власноруч й це при тому, що вони знаходяться на "передовій", де ризикують щодня захворіти на COVID-19.
19 квітня бригади «швидкої» співпрацювали із медиками та пацієнтами центральної районної лікарні й захисні костюми дали не всім. Нагадаємо, що ЦРЛ закрита на карантин через хворих на коронавірус, що там лікуються.
Зараз начебто вже почали давати й водіям, однак як це буде надалі не відомо, бідкаються громадяни. Працівників «швидкої» не тестують, про тестування на коронавірус ані медиків, ані водіїв ніхто чув.
А от гаряче харчування дають, плюс яблука та молочні продукти.
Також нагадаємо, що 9 квітня було передано на станцію "швидкої допомоги" у Кременчуці матеріальну допомогу у вигляді необхідних для лікарів товарів, серед яких 300 штук одноразових масок та 30 штук щитків захисних (екрани).
Усього в Кременчуці щодоби працюють 13 бригад по 3-4 людини й усім потрібен захист - маски, антисептики, рукавички, костюми тощо.
У свою чергу деякі працівники станції "швидкої" повідомили, що масками й рукавичками, начебто, забезпечені усі у повній мірі, а водій ніяк не контактує з хворим тому йому достаньо маски.
Ольга Ляшенко: "Мы своих водителей не ущемляем! У нас уже был разговор с ними, я общалась с ребятами и говорила, что "говорите о том, что вам нужно, вам всё выдадут, а не жалуйтесь." Зачем им надевать костюмы? Они сидят за рулём, они не контактируют с больными. Мы надеваем костюмы и едем в кабине с больным, водитель связывается с нами по рации. Мы выдаём маску, перчатки (не одну пару в сутки). Привозим больного в инфекционное отделение, снимаем костюмы (и всё - в двойные пакеты!), машину обрабатывают. Мы едем на станцию, меняем костюмы, машину опять обрабатывают. Зачем водителю костюм? У них контакта нет. Маски есть, экраны есть, перчатки есть, обработать руки - не вопрос! Мы иногда едем и сами не знаем, на что именно. Я уже писала, что люди обманывают и вызывают не на температуры, а на давления. И нас ждёт нежданчик. В таких ситуациях мы все беззащитны, не только наши водители".