Як повідомили на засіданні штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації, станом на сьогодні на стаціонарі в лікарнях перебувають 42 пацієнти з пневмонією.
Статистика
Наразі у 4 пацієнтів в лікарнях міста тяжкий перебіг пневмонії, у двох з них підтверджений коронавірус, у двох - підозра. Їхні аналізи передали до лабораторії та чекають на результати.
Станом на ранок у інфекційному відділенні лікарні інтенсивного лікування "Кременчуцька" перебуває на стаціонарі 36 пацієнтів, загалом 29 пневмоній.
У міській дитячій лікарні перебуває на стаціонарі 8 пацієнтів з пневмонією, госпіталізовано за добу 3 дитини з клінікою ГРВІ. Виставлена підозра, будуть матеріали передані на дослідження.
За добу зроблено 11 експрес-тестів, усі результати негативні, однак аналізи передали до лабораторії.
До ПЛР-лабораторії передали 61 зразок на дослідження. Усього з початку епідемії передано 323 зразка, 218 результатів отримано, на відповіді по 105 результатам ще чекають.
Протягом доби до інфекційного відділення ЛІЛ "Кременчуцька" було госпіталізовано лікаря ЦРЛ, у якого підтверджено коронавірус, пацієнта ЦРЛ, що перебував на амбулаторному лікуванні, та жінку, що раніше лікувалався з пневмонією, й була виписана додому. У всіх них погіршилося самопочуття. Задобу усього було госпіталізовано 6 осіб з підозрами на коронавірус.
Ситуація з районною лікарнею
У мерії зазначають, що ті хто виписалися з ЦРЛ, можуть бути інфіковані коронавірусом, а тому їм треба звернутися до сімейних лікарів чи на лінію 1563, особливо якщо є погіршення самопочуття.
Повні списки пролікованих, медиків та пацієнтів управління охорони здоров'я досі не отримало від адміністрації районної лікарні. Уже 4-та доба, як в ЦРЛ зареєстровані хворі на коронавірус, а контактних даних вище зазначених громадян у міської влади немає.
"Ми вчора наголошували на селекторній нараді аби район почав співпрацювати з містом. Коли написаний список від руки й сфотографований криво телефоном, ну це не матеріал для роботи. Є села, які ми розшифровували по карті після того, як прочитали те, що там було написано. Й це тільки ті, хто наразі лікується там або по персоналу. Контактної групи досі у нас немає", - наголосив мер Малецький.
"Ця інформація потрібна нашим Центрам ПМСД та "швидкій" що вони знали, коли будуть з цими людьми спілкуватися. Там чимало людей, що мають підозри й якщо вони думають, що це звичайне "апчхі" і пішов далі, то ми так не вважаємо. Й ті смерті, які там уже є, в районній лікарні, підтверджують, що з цим гратися не можна", - зазначив Віталій Малецький.
Фінансування лікарень
Управління охорони здоров'я у Кременчуці потребує ще 1 млн 800 тис. гривень додаткового фінансування. Наразі у виконкомі шукають джерела фінансування. Однак сюди заробітну плату медпрацівникам не включили, за словами мера, їх повинна забезпечити держава у цьому місяці.
"Левова частка - це поповнення запасів засобів індивідуального захисту, а також медикаментів для лікування пацієнтів у інфекційному відділенні ЛІЛ. Бувають випадки, коли витрачаються 9-10 тисяч гривень на 1-го пацієнта, а бувають до 20-ти. Лікування дороговартісне, а держава на це коштів поки що не дає", - наголосив Максим Середа, начальник управління охорони здоров'я.
Якщо держава не дасть коштів, то на зарплату будуть шукати кошти з міського бюджету.
Щодо смертності у Кременчуці та районі
Після смерті у деяких пацієнтів (у місті 1, а в районі більше 1-го однозначно, - Малецький) аналізи показували COVID-19, але у посмертних довідках писали інші причини смерті, наприклад, серцеві захворювання. Вони не потрапили у статистику.
За весь період медикам за період карантинних заходів провели 36 ПЛР-тестів на коронавірус, усі негативні. Крім медиків ЦРЛ про випадки захворювання на коронавірус у кременчуцьких лікарів та медсестер даних немає.
Ми писали, що у "швидкій" Кременчука не всі забезпечені засобами захисту, а водіям видають по 1 масці на зміну.