Масове ІФА-тестування в Україні: кого тестуватимуть на COVID-19

18 травня у МОЗ підписали наказ про запровадження ІФА-тестування на антитіла до COVID-19. Тестування осіб, за визначенням МОЗ, буде проводитися безкоштовно.

Про це повідомив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Передусім тестуватимуть осіб з проявами коронавірусної хвороби, також – всіх без винятку контактних осіб, навіть тих, у кого немає симптомів.

"Також усі групи ризику: Національна поліція, Національна гвардія тощо. Ми плануємо збільшити кількість тих, кого будемо тестувати. Тестування осіб, за визначенням МОЗ, буде проводитися безкоштовно, коштом держави", - наголосив Максим Степанов.

Він також повідомив, що МОЗ розширює тестування за рахунок контактних осіб.

«Раніше це були близькі особи, а зараз ми вважаємо, що треба розширювати. Але водночас , якщо ми говоримо про контактних осіб, є певний період, після якого ми можемо робити тестування. Також буде додана безпосередня група ризику - це медики, працівники Національної поліції, Національної гвардії та інші», - додав міністр охорони здоров’я.

"Імуноферментний аналіз значно розширить тестування в Україні, оскільки ІФА-тестування набагато доступніше - на відміну від ПЛР-тестування. А це означає і розширення груп, які треба буде тестувати", - зазначив Ляшко.

За його словами, також буде збільшено кількість приладів, на яких можна робити ПЛР-тести.

"Нам часто закидають, що Україна мало тестує. Звісно, ми не тестуємо стільки, як Німеччина чи США… Але у лютому ми могли тестувати 200-500 зразків, зараз ми можемо тестувати 10 тисяч зразків на добу", - наголосив головний санлікар.

"Ми маємо більшу кількість лабораторій, які можуть встановлювати результати по ІФА-тестуванню. Ці лабораторії, зокрема, встановленні в наших лікарнях, тому ми суттєво розширюємо наші можливості. У нас є кілька виробників ІФА-тестів, зокрема українських та іноземних.

Ми будемо обирати іФА-тести тих виробників, які верифіковані, мають підтвердження від Європейського союзу або наших лабораторій, що ці тести можуть використовуватися на території України, принаймні за державні кошти для певного кола осіб", – зазначив міністр.

ІФА-тести визначають титр антитіл в організмі людини. Якщо людина вже перехворіла, або хворіє в неї є відповідна імунна реакція і підвищується рівень антитіл в організмі.