Завтра, 28 травня, християни відзначатимуть Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят і cвяткується на сороковий день після Великодня.
Ісус Христос явився своїм учням в Єрусалимі та звелів чекати пришестя Святого Духа. Він піднявся з учнями на гору Єлеонську, де востаннє благословив їх і вознісся на небо.
Свідками вознесіння Христа були Богородиця та апостоли, про що докладно розповідається в Євангеліях від Марка та Луки і в Діяннях Святих Апостолів.
Як і багато православні свята Вознесіння увібрало в себе побутові народні традиції і навіть стародавні язичницькі звичаї. Так, на свято водили хороводи на честь майбутнього гарного врожаю, в деяких місцях влаштовували веселі гуляння.
У будинках на Вознесіння пекли пироги з начинкою з зеленого цибулі, а також особливі хлібні страви - "драбинки", або "лествиці", на яких обов'язково робили сім "перекладин", що символізують ступені (за кількістю небес апокаліпсису).
Ці коржі освячували в церкві і з частуванням відправлялися в гості до рідні. Вважалося особливим гріхом у період від Великодня до Вознесіння в чомусь відмовляти мандрівникам, віруючі намагалися більше допомагати нужденним, подавати милостиню тим, хто просить.
Що не можна робити в цей день
У цей день заборонена фізична праця і будь-яка інша робота по дому, в тому числі і рукоділля: шиття, в'язання та інше.
В цей день не можна вимовляти фразу "Христос Воскрес", як сорок днів до цього, тому що в цей день виносять Плащаницю.
У цей день не можна сваритися, лаятися, злитися або думати про погане, проведіть день в духовному спокої.
Наші предки вірили, що в цей день ні в якому разі не можна кидати сміття на підлогу в будинку і плювати, тому що Христос може під виглядом мандрівника або жебрака зайти в будь-який будинок.
Подайте милостиню або допоможіть тому, хто цього потребує, нагодуйте голодного, так як відмовляти в свято в допомозі заборонено.