Кременчуцькі депутати підготували звернення до Полтавської облради з вимогою припинити процес реорганізації та залишити комунальне підприємство «Кременчуцький обласний шкірно-венерологічний диспансер Полтавської обласної ради».
Тоді медзаклад зможе сам укладати угоди з НСЗУ та забезпечувати доступність кваліфікованої медичної допомоги понад 400 тисячам мешканців м. Кременчука та Південного госпітального підокругу Полтавської області, отримувати достатнє фінансування.
Наразі ж кошти отримує «Полтавський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер Полтавської обласної ради», підрозділом якого є Кременчуцький диспансер.
Полтава недоотримала фінансування з 1 квітня, гроші перерахували за договором з НСЗУ тільки на амбулаторну допомогу, тобто грошей не вистачає навіть на Полтаву.
Наш медзаклад можуть повністю закрити, бо гроші на комунальні платежі, медикаменти, зарплати лікарям й персоналу надходять з Полтави та й процес реорганізації йде повним ходом. Поки що Кременчуку виділили 800 тисяч гривень на три місяці, а що буде далі в диспансері не знають.
У Кременчуцькому відділенні звільняються медпрацівники - після розпочатого процесу реорганізації було скорочено 20 % ставок медичних працівників. Від початку реорганізації вже звільнились 4 медпрацівника працездатного віку, а 3 лікарі переведені на неповний робочий день.
Тоді як диспансер у Кременчуці готовий до контрактування з НСЗУ по пакету «Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям».
Заклад оптимізували у 2016 році. Заклад комп’ютеризовано, є обладнання, яке мають не всі диспансери обласних центрів: 3 дерматоскопа Дельта - 20Т, цифровий трихоскоп ARAMO S.A., фототерапевтичну панель для лікування псоріазу та вітіліго «Псоролайт - 100-3».
За рік кількість пацієнтів диспансеру складає понад 60 тисяч ( в 2018 році - 65 628, а в 2019 році – 64 811).
Щоденно ведеться прийом хворих з передраковою патологією шкіри. За 2019 рік фахівцями комунального підприємства «Кременчуцький обласний шкірно-венерологічний диспансер Полтавської обласної ради» виявлено 9 випадків меланом, а за 5 місяців поточного року вже 7 випадків цього грізного захворювання. Таким чином, завдяки своєчасному лікуванню були врятовані життя кременчужан.
За 2019 рік лабораторією комунального підприємства «Кременчуцький обласний шкірно-венерологічний диспансер Полтавської обласної ради» зроблено 43037 серологічних аналізів на сифіліс, з них для КНМП «Кременчуцький перинатальний центр II рівня» проведено 8853 цих аналізів, в тому числі вагітним жінкам.
У 2019 році після укладання договору з НСЗУ, в рамках пілотного проекту, комунальне підприємство «Кременчуцький обласний шкірно-венерологічний диспансер Полтавської обласної ради» було недофінансовано приблизно на 15%, але видатки були покриті медичним закладом самостійно.
Разом із тим, було закуплене ліцензійне програмне забезпечення ISPRO на суму 74 400 грн., яке дозволило підвищити ефективність роботи та оптимізувати чисельність немедичних працівників закладу. Також, медичним закладом було укладено договір з підрядником МIC Helsi за 48 000 грн. про навчання персоналу роботі з програмним продуктом.
Зважаючи на всі ці умови Кременчуцький диспансер міг би самостійно функціонувати, обслуговуючи жителів міста та району. Втім, ще 20 грудня 2019 року на пленарному засіданні XXIX сесії VII скликання Полтавською обласною радою було прийняте рішення «Про реорганізацію комунального підприємства «Кременчуцький обласний шкірно-венерологічний диспансер Полтавської обласної ради» шляхом приєднання до комунального підприємства «Полтавський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер Полтавської обласної ради».