Поки громадяни пишуть петиції проти дистанційної освіти, міністерство вже виставило для обговорення "Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти".
Ми писали про петицію на сайті Президента, де батьки виступають проти навчання вдома. Втім, інша петиція про недопустимість переходу на дистанційне навчання вже набрала 323 тисячі голосів.
Повернемося до положення.З повним текстом документу можна ознайомитися тут.
Що передбачає документ?
У тексті вказано, що будуть функціонувати два механізми. Перший механізм - дистанційна форма освіти, інший - технології в освітньому процесі за різними формами.
Для тих, хто хоче вчитися дистанційно процедуру спростять. Проект положення передбачає умови для реалізації змішаного навчання в школах.
Пропозиції та зауваження до проекту громадяни можуть писати до 21 липня 2020 року на е-пошту storchak@mon.gov.ua з темою повідомлення «Громадське обговорення».
Положення передбачає здійснення дистанційного навчання за програмою закладу чи індивідуальним планом.
Які сервіси та системи використовуватимуть для навчання вдома вирішуватиме педагогічна рада школи.
Як організовуватимуть освітній процес вдома?
Для дистанційного навчання можуть застосовуватися практичні, теоретичні заняття, вебінари, онлайн-форуми, конференції, самостійні, пошукову, проектну діяльність, ігри, консультації.
Спілкуватися з учнями викладачі можуть по відео чи просто надсилати записи, конспекти. Проводитимуться навчальні та корекційно-розвиткові заняття.
Як проводяться заняття визначають педагогічні працівники, з врахуванням того, що 50% навчального часу - це заняття в "синхронному режимі", тобто відео уроки наживо.
Оцінюватимуть учнів очно або дистанційно, використовуючи цифрові технології, відеоконференц-зв’язок.
В учнів будуть електроні журнали та електронні щоденники.
Дистанційне навчання організовується для учнів, що не мають медичних протипоказань для занять з комп’ютерною технікою.
Для дітей з особливими освітніми потребами освітній процес здійснюється з урахуванням індивідуальної програми розвитку.
Перехід на дистанційне
Дистанційну форму здобуття освіти в закладах можуть запроваджувати за рішенням засновника або педагогічної ради. В школі утворюються класи з дистанційною формою здобуття освіти. У школах можуть створювати структурні підрозділи для дистанційного навчання.
Дистанційне навчання організовується для дітей, що не можуть відвідувати навчальні заняття в закладах освіти з поважних причин або потребують індивідуальної освітньої програми. (особливі потреби, обдарованість, постійні спортивні змагання тощо).
Зараховують чи переводять на дистанційну форму учнів до початку навчального року або семестру (триместру) навчання. Для цього треба написати заяву батькам чи представникам дитини.